25 Օգոստոս 2012 - 11:11 AMT
Վիենի նվագախումբն ու «Նարեկացի» ժողնվագարանների համույթը աշնանը ելույթ կունենան Գերմանիայում և Ֆրանսիայում
Հայ-ֆրանսիական դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը կշարունակվի: Այդ մասին այսօր Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց Նարեկացի արվեստի միության տնօրեն Նարեկ Հարությունյանը: Նրա խոսքով` այսօր Կոմիտասի անվ. Կամերային երաժշտության տանը կայանալիք համատեղ համերգով Վիենի Le CIEM նվագախմբի այցելությունը Հայաստան եզրափակվում է: Փոխարենը նվագախումբը և «Նարեկացի» ժողովրդական նվագարանների համույթը համատեղ համերգներով հանդես կգան այս տարվա աշնանը` հոկտեմբերի 19-ից նոյեմբերի 4-ը: Նարեկացի արվեստի միության տնօրենը հաղորդեց նաև, որ համերգները ծրագրված են սկզբում Գերմանիայում, ապա` Ֆրանսիայում և ընդգրկում են շուրջ 10 քաղաք:

Ряд мероприятий, посвященных 20-летию установления дипломатических отношений между Арменией и Францией, будет продолжен. Об этом 25 августа во время пресс-конференции в Ереване сказал директор Союза искусств “Нарекаци” Нарек Арутюнян.
По его словам, сегодня, 25 августа, совместным концертом в Доме камерной музыки им. Комитаса завершится визит оркестра “Le CIEM” в Армению.
Однако, осенью, с 19 октября по 4 ноября оркестр вместе с ансамблем народных инструментов “Нарекаци” выступит с концертами.
Директор союза искусств также сообщил, что концерты запланированы сначала в Германии, а затем во Франции, в общей сложности, в 10 городах.