Հալեպում սպասողական վիճակ է: Երեկ քաղաքի միջազգային օդակայանի շրջակայքում բուռն բախումներ են ծավալվել կանոնավոր բանակի և ընդդիմադիրների միջև: Այս մասին տեղեկանում ենք հալեպահայերի ֆեյսբուքյան էջից:
Ըստ տեղեկատվության` մարտեր են վերսկսել նաև Ջդեյդե թաղամասում, որտեղ գտնվում է նաև Հայ առաքելական եկեղեցու առաջնորդարանը և Սուրբ Քառասնից մանկանց Հայ առաքելական եկեղեցին: Ըստ հալեպահայերի` բախումների հերթական թիրախն է լինելու Նոր Գյուղի ոստիկանատունը:
Նախօրեին Հալեպի հայկական Նոր գյուղ թաղամասում երկու ռումբ էր պայթել: Ըստ որոշ տվյալների` երկու ռումբերից մեկը պայթել էր Զվարթնոց հայ Կաթողիկե եկեղեցու հետնամասում գտնվող հայկական Ֆարահ դպրոցի մոտ, իսկ մյուսը` բնակելի շենքի, որը գտնվում է եկեղեցու դիմաց:

27 August 2012 - 10:52 AMT
В Алеппо воцарилась ситуация выжидания. 26 августа в окрестностях международного аэропорта города произошли ожесточенные столкновения между войсками регулярной армии и повстанцами. Об этом говорится в страничках сирийских армян в соцсети Facebook.
Согласно этой информации, бои возобновились и в квартале Джайде, где находятся Епахия ААЦ и армянский монастырь Сурб Карасниц. Очередной мишенью воюющих сторон на этот раз стала полиция Нор Гюха.
Накануне, в ночь на 26 августа в армянском квартале Алеппо Нор Гюх прозвучало два взрыва. По имеющимся предварительным данным, один взрыв произошел близ находящейся позади церкви Св. Катогике армянской школы Фарах, второй – у жилого дома напротив церкви, населенного в основном армянами.