27 Օգոստոս 2012 - 11:50 AMT
«Ռեգիոնների կուսակցության» և ԲՀԿ երիտասարդական թևերը Ծաղկաձորում կստորագրեն համագործակցության համաձայնագիր
«Երիտասարդ ռեգիոններ» համաուկրաինական երիտասարդական կազմակերպությունը («Ռեգիոնների կուսակցության» երիտասարդական թև) և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության երիտասարդական թևն այսօր Ծաղկաձորում կստորագրեն համագործակցության մասին համաձայնագիր: Այդ մասին հաղորդել է Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավոր, ԲՀԿ Երիտասարդության միության նախագահ Վահե Էնֆիաջյանը «Երիտասարդ Եվրասիա» համաժողովի արդյունքները» թեմայով Երևան-Մոսկվա-Աստանա-Կիև տեսակամրջի ժամանակ:
Էնֆիաջյանի խոսքով, այդ նպատակով Հայաստան է ժամանել Ուկրաինայի ժողովրդական պատգամավոր, «Երիտասարդ ռեգիոններ» կազմակերպության նախագահ Անդրեյ Պինչուկը: Նա նաև նշել է, որ Պինչուկը կմասնակցի այսօր ավարտվող «Երիտասարդ Եվրասիա» երիտասարդական համաժողովի աշխատանքին:
Ապրիլի 22-27-ը Ծաղկաձոր քաղաքում ընթանում է «Երիտասարդ Եվրասիա» առաջին եվրասիական երիտասարդական համաժողովը, որին մասնակցել են պատվիրակություններ ԱՊՀ և Մերձբալթիայի 14 երկրներից, ինչպես նաև չճանաչված հանրապետություններից` Մերձդնեստրից և Գագաուզիայից: Համաժողովը տեղի է ունեցել ՌԻԱ Նովոստիի, Եվրասիական համագործակցության զարգացման հիմնադրամի աջակցությամբ Գագիկ Ծառուկյանի հովանու ներքո:

Всеукраинская молодёжная общественная организация «Молодые регионы» (молодежное крыло “Партии регионов”) и молодежное крыло партии “Процветающая Армения” подпишут сегодня в Цахкадзоре соглашение о сотрудничестве. Об этом сообщил депутат Национального собрания Армении, председатель Союза молодежи партии "Процветающая Армения" Ваге Энфиаджян, во время видеомоста Ереван-Москва–Астана–Киев на тему: "Итоги форума "Молодая Евразия".
По словам Энфиаджяна, с этой целью в Армению прибыл народный депутат Украины, председатель ВМОО «Молодые регионы» Андрей Пинчук.
Он также отметил, что Пинчук примет участие в работе завершающего сегодня работу первого евразийского молодежного форума “Молодая Евразия”.
С 22-го по 27-ое августа в курортном городе Цахкадзор (Армения) прошел первый евразийский молодежный форум “Молодая Евразия”. В нем приняли участие делегации из 14 стран СНГ и Прибалтики, а также непризнанных республик – Приднестровья и Гагаузии. Форум проходит при поддержке РИА Новости, Фонда развития Евразийского сотрудничества и под эгидой Гагика Царукяна.