28 Օգոստոս 2012 - 05:37 AMT
Հայ ազգային կոնգրեսի երիտասարդ ակտիվիստներին ազատազրկման դատապարտած Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վճիռը բեկանելու համար պաշտպանական կողմը մի շարք փաստարկներ ունի: Այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
Փաստաբան Վահե Գրիգորյսնը երեկ «Հայկական ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ ամենակարևոր փաստարկներից մեկն այն է, որ դատավորը խորհրդակցական սենյակ մտնելուց առաջ ակտիվիստ, ամբաստանյալ Սարգիս Գևորգյանին, նախ, արգելել էր ավարտել իր պաշտպանական ճառը, ապա արգելել էր նաև վերջին խոսք ասել: «Դա քրեական դատավարության օրենսգրքի 398-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 7-րդ կետի համաձայն` ամեն դեպքում դատավճիռը բեկանելու հիմք է: Այսինքն, եթե մեր բերած մյուս փաստարկները հաշվի չառնվեն, միայն վերոնշյալ փաստը դատավճիռը բեկանելու հիմք է»,- թերթի թղթակցին ասել է փաստաբանը:

28 Август 2012 - 09:23 AMT
Газета “Грапарак” пишет, что для отклонения решения Суда общей юрисдикции административных районов Центр и Норк-Мараш по делу активистов АНК есть ряд новых фактов.
Адвокат Ваге Григорян вчера, 27 августа в беседе с корреспондентом газеты “Айкакан жаманак” сказал, что одним из важнейших доводов является то, что судья не дал активисту Саркису Геворкяну завершить речь в свою защиту, а также лишил последнего слова. “Это, согласно п. 7 ст. 3 Уголовного судопроизводства, является основанием для отклонения решения суда. То есть, если не учитывать другие приведенные нами доводы, одного этого достаточно”, – сказал адвокат.