ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը հոկտեմբերի 4-6-ը կազմակերպում է «Հայոց Ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցին ընդառաջ» խորագրով լրագրողների համահայկական 6-րդ համաժողովը:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ սփյուքի նախարարության լրատվական ծառայությունը, համաժողովին կարող են մասնակցել Հայաստանի և Սփյուռքի լրատվամիջոցների ղեկավարներ, ներկայացուցիչներ, օտար ԶԼՄ-ում աշխատող հայ լրագրողներ:
Համաժողովի օրերին նախատեսվում է մասնակիցների հանդիպումներ ՀՀ պետական այրերի, անվանի մարդկանց և հանրության հետ, ինչպես նաև շրջայցեր Հայաստանի պատմամշակութային վայրեր, մշակութային օջախներ:
Համաժողովի ընթացքում կկայանա ՀՀ սփյուռքի նախարարության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի կազմակերպած «Հայապահպանության գործում նշանակալի ավանդի համար» Սփյուռքի լրատվամիջոցների մրցանակաբաշխությունը:

28 Август 2012 - 12:18 AMT
Министерство диаспоры РА организует с 4 по 6 сентября в Ереване 6-й всеармянский форум журналистов под девизом “К 100-летию Геноцида армян”. Как сообщают в пресс-службе Министерства диаспоры РА, в форуме могут принять участие руководители и представители СМИ из Армении и диаспоры, а также армянские журналисты, работающие в зарубежных СМИ.
В дни форума планируется встреча участников с государственными служащими РА, известными личностями, а также посещения историко-культурных мест и культурных очагов Армении.
В ходе форума состоится награждение СМИ диаспоры “За значительный вклад в дело сохранения армянской идентичности”, организованное Министерством диаспоры РА и Всемирным армянским конгрессом.