Ոստիկանության մամլո ծառայության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը չի մեկնաբանել Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի տան խուզարկության մասին տեղեկությունները: «Ցանկացած քրեական գործի շրջանակում համապատասխան քննչական գործողություններ են անցկացվում: Եվ եթե անհրաժշետություն է լինում, մենք այդ մասին հայտարարում ենք հրապարակավ»,-ասել է նա PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին:
Ահարոնյանը հավելել է, որ քրեական գործի շրջանակում անց են կացվում բազմաթիվ քննաչական գործողություններ, որոնց մասին կհայտարարվի լրացուցիչ:
Մի շարք հայկական ԶԼՄ-ներ այսօր հայտնել են, որ ոստիկանությունն ամբողջ գիշեր խուզարկություն է անցկացրել Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի տանը: Ըստ այդ լուրերի, խուզարկությունը կապված էր վերջերս Գյումրիում Ղուկասյանի ու ԲՀԿ-ական թեկնածու Սամվել Բալասանյանի կողմնակիցների միջև տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետ:

Глава пресс-службы Полиции Ашот Агаронян не прокомментировал информацию об обыске в доме мэра Гюмри Вардана Гуксаяна. “В рамках любого уголовного дела проводятся соответствующие следственные действия. И если бывает необходимость, то мы об этом публично сообщаем”,- заявил он корреспонденту PanARMENIAN.Net.
Агаронян добавил, что в рамках уголовного дела проводятся многочисленные следственные действия, и о них будет сообщено дополнительно.
Ряд армянских СМИ сообщили сегодня, что полиция всю ночь проводила обыск в доме мэра Гюмри Вардана Гуксяна. Согласно их информации, обыск связан с недавней перестрелкой в Гюмри между сторонниками Вардана Гукасяна и кандидата от партии “Процветающая Армения” Самвела Баласаняна.