Հակաճգնաժամային ծրագրին ուղղված քայլերը ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և կառավարության աշխատանքի արդյունքն են, ինչի հետևանքով երկիրն այսօրվա դրությամբ գրանցում է կայուն տնտեսական աճ, ուստի և չեն կարող հիմք հանդիսանալ վարչապետի հրաժարականի համար: Այս մասին օգոստոսի 28-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀԿ անդամ, ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերով մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը: Նա նաև կասկածի տակ չի առնում 2011թ պետբյուջեի կատարողականը:
Այս առնչությամբ պատգամավորը հիշեցրել է, որ ի պատասխան այս հայտարարության իշխող ՀՀԿ ներկայացուցիչը համարժեք է արձագանքել` ներկայացնելով կուսակցության դիրքորոշումը: «Խոցելի կետեր չկան միայն Աստվածաշնչում, մյուս բոլոր տեղերում դրանք առկա են»,-ասել է նա:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հրաժարականի ցանկացած ձևաչափ, ցանկացած հանգամանք, որը կարող է հանգեցնել դրան և այդ ուղղությամբ քայլերը ողջունվում են ԲՀԿ կողմից: Նման հայտարարություն «Հայկական ժամանակ» պարբերականին արել է ԲՀԿ մամլո քարտուղար, պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը ի պատասխան այն հարցին, արդյոք կարող է 2011-ի պետբյուջեի կատարողականը պատճառ հանդիսանալ վարչապետի հրաժարականի համար: Զեկույցն արդեն տեղադրված է կառավարության կայքում, որը աշնանը պետք է ներկայացվի կառավարության հաստատմանը: Եթե փաստաթուղթը չհաստատվի, կառաջանա կառավարությանը չվստահելու հարց:

28 Август 2012 - 12:43 AMT
Правительственная антикризисная программа и выполнение госбюджета не могут стать основой для отставки премьера Армении, заявил Гагик Минасян
Шаги по реализации антикризисной программы являются вкладом премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна и заслугой правительства, в результате чего страна на сегодняшний день фиксирует стабильный экономический рост, и не могут стать основой для его отставки. Об этом 28 августа на пресс-конференции в Ереване заявил председатель постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, член Республиканской партии Армении Гагик Минасян. Он также не ставит под сомнение выполняемость госбюджета Армении за 2011 год.
В связи с этим депутат напомнил, что в ответ на это заявление представитель правящей Республиканской партии Армении дал соответствующий ответ, представив позиции партии. «Уязвимых пунктов нет только в Библии, в иных же местах они есть», – сказал он.
Любой формат отставки премьер-министра Тиграна Саркисяна, любое обстоятельство, которое может привести к этому и шаги в этом направлении приветствуются со стороны партии «Процветающая Армения. Такое заявление газете «Айкакан жаманак» сделал на днях пресс-секретарь партии «Процветающая Армения», депутат парламента Тигран Уриханян в ответ на вопрос, может ли отчет о выполнении госбюджета 2011 года стать поводом для отставки премьера.
Отчет уже размещен на сайте парламента, который должен быть вынесен на утверждение парламента осенью. В случае, если документ не будет утвержден, возникнет вопрос о недоверии правительству.