Սեպտեմբերից առաջին անգամ Հայաստանում մեկնարկում է Սոցիալական գովազդի վիրտուալ փառատոնը՝ «Կանաչաստան» ՀԿ-ի, Աուդիո-Վիզուալ Լրագրողների Ասոցիացիայի և Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի համատեղ նախաձեռնությամբ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են «Կանաչաստան» ՀԿ-ի լրատվական ծառայությունից, աոցիալական գովազդի վիրտուալ փառատոնը նպատակ ունի նպաստել որակյալ սոցիալական գովազդի մշակույթի ձևավորմանը և երիտասարդ մասնագետների ու քաղաքացիական ակտիվիստների հմտությունների զարգացմանը:
Փառատոնն իրականացվում է «Լրատվության այլընտրանքային ռեսուրսներ» ծրագրի շրջանակում:
Ծրագիրը քաջալերում և աջակցում է ակտիվ երիտասարդներին, ովքեր ցանկանում են անդրադառնալ առանցքային սոցիալ-տնտեսական և քաղաքական հարցերի` նորարար մեդիա բովանդակության ստեղծման և որակյալ սոցիալական գովազդի պատրաստման միջոցով:
Հնարավորություն է ընձեռվում սեպտեմբերի 10-15-ը մասնակցել ոլորտի փորձագետների կողմից անցկացվող սեմինարներին: Դասընթացների մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչև սեպտեմբերի 5-ը:
Կներկայացվեն սոցիալական գովազդի սկզբունքները, տեխնոլոգիայի պատշաճ կիրառումը, ինչպես նաև մոնտաժի հիմունքները: Սոցիալական գովազդի վիրտուալ փառատոնի սեմինարներին և մրցույթին կարող են մասնակցել ուսանողներ, քաղաքացիական խմբերի և նախաձեռնությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև 18-ից 35 տարեկան ցանկացած ոք, ովհետաքրքրված է սոցիալական գովազդի թեմայով և պատրաստմամբ:

В сентябре в Армении по инициативе ОО “Каначастан”, Ассоциации Аудио-Визуальных журналистов и Армяно-Российского (Славянского) университета впервые будет проведен Виртуальный фестиваль социальной рекламы.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе ОО “Каначастан”, цель Виртуального фестиваля социальной рекламы – содействовать формированию культуры социальной рекламы, а также развитию навыков молодых специалистов и гражданских активистов.
Фестиваль проводится в рамках программы “Альтернативные ресурсы журналистики”. С 10 по 15 сентября желающим предоставляется возможность принять участие в семинарах, которые будут проведены специалистами области. Заявки на участие принимаются до 5 сентября.
Будут представлены принципы социальной рекламы, надлежащее применение технологий, а также основы монтажа. В фестивале могут принять участие студенты, представители гражданских групп и инициатив, а также все желающие в возрасте от 18 до 35 лет, заинтересованные темой и подготовкой социальной рекламы.