30 Օգոստոս 2012 - 10:59 AMT
ԵՊՀ «Երիտասարդ համալսարանականների միավորում» ՀԿ-ի և ՀՀ Պաշտպանության նախարարության նախաձեռնությամբ վաղը ժամը 13:00-ին ՊՆ 5-րդ բանակային կորպուսում (Նուբարաշեն) կմեկնարկի Հայկական բանակի 20-ամյակին նվիրված դասախոսությունների և մշակութային միջոցառումների շարքը: Ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանավորությամբ:
Նախատեսվում են այցելություններ ՀՀ սահմանամերձ և Արցախի ՊԲ-ի մի շարք զորամասեր, որտեղ ԵՊՀ դասախոսները և երիտասարդ համալսարանականները հանդես կգան Հայկական բանակի պատմության մասին դասախոսություններով: Իսկ զորամասերի գերազանց ծառայող ժամկետային զինծառայողները և երիտասարդ սպաները կպարգևատրվեն հուշանվերներով:

30 Август 2012 - 11:19 AMT
По инициативе общественной организации “Объединение молодых студентов университета” ЕГУ и Министерства обороны РА, завтра, 31 августа в 13:00 часов в 5-ом армейском корпусе (Нубарашен) стартует ряд лекций и культурных мероприятий, посвященных 20-летию ВС Армении. Программа реализуется при поддержке спикера НС РА Овика Абрамяна.
Запланированы визиты в ряд приграничных, воинских частей, а также в части АО НКР, где преподаватели ЕГУ и студенты вуза выступят с лекциями об истории создания армянской армии. А отличники военной службы воинских частей и молодые офицеры будут награждены памятными медалями.