30 Օգոստոս 2012 - 13:09 AMT
ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի համատեղ «Համագործակցություն 2012» զորավարժությունը, որ կայանալու է Հայաստանում հայտարարված սեպտեմբերի 3-8-ի փոխարեն տեղի կունենա սեպտեմբերի 15-19: Ինչպես հայտնում է ՀԱՊԿ մամլո ծառայությունը, զորավարժությունները հետաձգվել են հայկական կողմի խնդրանքով տեխնիկական պատճառներով:
Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, զորավարժությունների ժամանակ, որոնք կանցնեն «Բաղրամյան» զորավարժարանում, կմշակվի հավաքական անվտանգության ուժերի ու միջոցների կիրառումը Կովկասյան տարածաշրջանում: Զորավարժություններին կմասնակցեն Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրզստանի, Ռուսաստանի ու Տաջիկստանի զորամիավորումներն ու հատուկ նշանակության ուժերի ստորաբաժանումները, ինչպես նաև Միջազգային Կարմիր խաչի ներկայացուցիչները, ՄԱԿ, ԵԱՀԿ, ԱՊՀ միջազգային դիտորդները: Մասնակիցների ընդհանուր թիվը կհասնի 2000:

Совместное учение Коллективных сил оперативного реагирования (КСОР) ОДКБ “Взаимодесйтвие-2012” в Армении перенесены с 3-8 сентября на 15-19 сентября. Как сообщает пресс-служба ОДКБ, учения перенесены по просьбе армянской стороны по техническим причинам.
Как отмечается в сообщении, в ходе учений, которые пройдут на полигоне “Баграмян” (Армавирская область), будет отрабатываться применение сил и средств коллективной безопасности в Кавказском регионе. В учение примут воинские контингенты и формирования сил специального назначения и оперативных групп Армении, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, России и Таджикистана, а также представители Международного Комитета Красного Креста, международные наблюдатели ООН, ОБСЕ, СНГ. Общая численность привлекаемых контингентов около 2000 чел.