30 Օգոստոս 2012 - 17:23 AMT
ՀՀ ոստիկանությունը չի մեկնաբանում Ախթալայի քաղաքապետ Հայկազ Խաչիկյանի վրա կրակելու մասին տեղեկատվությունը
Ոստիկանության մամլո ծառայության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը չի մեկնաբանել Ախթալայի գործող քաղաքապետ Հայկազ Խաչիկյանի վրա կրակելու մասին տեղեկատվությունը: «Այժմ այնտեղ աշխատում են ոստիկանները, պարզվում են մանրամասները:
Տեղեկատվությունը լրացուցիչ կհաղորդվի»,-հայտարարել է նա PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին:
Ինչ վերաբերում է որոշ ԶԼՄ-ների հաղորդագրություններին այն մասին, որ Խաչիկյանի վրա կրակել է Ախթալայի լեռնահարստացման կոմբինատի անվտանգության ծառայության պետ Արսեն Չիտչյանը, ապա Ահարոնյանը պատասխանել է. «Կայքերը կարող են տալ նմանօրինակ տեղեկատվություն, սակայն մենք կստուգենք, հետո նոր միայն կհրապարակենք»:
Հարկ է նշել, որ Ախթալայի լեռնահարստացման կոմբինատը պատկանում է մանկապղծության համար դատապարտված Սերոբ Տեր-Պողոսյանին, իսկ Հայկազ Խաչիկյանը Սոցապ պետական ծառայության նախկին պետ Վազգեն Խաչիկյանի եղբայրն է, ում դեմ գործ է հարուցվել` թոշակների յուրացման և պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու համար:

Глава пресс-службы Полиции Ашот Агаронян не прокомментировал информацию о стрельбе в действующего мэра города Ахтала и кандидата на пост мэра Айказа Хачикяна.
“Сейчас там работают полицейские группы, выясняются подробности, и информация будет дополнительно сообщена”, – заявил он корреспонденту PanARMENIAN.Net.
Что касается информации некоторых СМИ, что в Хачикяна стрелял глава служба безопасности Ахталинского горно-обогатительного комбината Арсен Читчян, Агаронян ответил: “Сайты могут давать подобную информацию, но мы проверим и лишь потом дадим”.
Следует отметить, что Ахталинский горно-обогатительный комбинат принадлежит осужденному за педофилию Серобу Тер-Погосяну, а Айказ Хачикян является братом бывшего начальника Государственной службы соцобеспечения при Министерстве труда и социальных вопросов РА Вазгена Хачикяна, против которого было возбуждено дело по фактам присвоения пенсий и превышения должностных полномочий.