31 August 2012 - 14:22 AMT
Հալեպի սիրիահայ բնակիչների խոսքով` քաղաքի հայկական թաղամասերի մոտակայքում այս գիշեր 4 ռումբ է պայթել: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Սիրիահայերի աջակցության և օգնության էջի» հիմնադիր-ղեկավար Անահիտ Ադամյանը, հղում անելով Սիրիայում բնակվող սիրիահայ իր աղբյուրներին: Նա հավելեց նաև, որ բարեբախտաբար տուժածներ չկան:Իրենց հերթին դամասկոսահայերը Ադամյանին հայտնել են, որ իրենք լավ վիճակում չեն և ամեն օր կրակոցների ու պայթյունների ձայներ են լսում:
Սիրիայում արդեն մոտ 17 ամիս է չեն դադարում սիրիական ընդդիմության և կառավարական զորքերի միջև զինված բախումները: Ըստ ՄԱԿ-ի տվյալների, այս ընթացքում երկրում զոհերի թիվը գերազանցում է 17 հազարը:

31 August 2012 - 14:36 AMT
По словам армянских жителей Алеппо, вблизи армянских кварталов города этой ночью были подорваны 4 бомбы. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала основатель и руководитель “Страницы поддержки и помощи сирийским армянам” Анаит Адамян, ссылаясь на источники среди сирийских армян.
Она добавила, что, к счастью, в результате взрыва пострадавших нет.
В свою очередь, армяне Дамаска сообщили, что ситуация в городе ухудшается, они постоянно слышат звуки выстрелов и разрывов бомб.
В Сирии вот уже 17 месяцев не прекращаются вооруженные столкновения между правительственными войсками и сирийской оппозицией.