Ազատամարտիկ, կինոռեժիսոր, վավերագրող Ռուբեն Հովհաննիսյանի «Մարտը ընդունում ենք» ֆիլմն արդեն պատրաստ է: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց ռեժիսորը: Ֆիլմը Արցախի հերոսամարտի մասին պատմող ֆիմաշարի առաջին ֆիլմն է: Նրա խոսքով, ֆիլմաշարի գաղափարը վաղուց կար, քանի որ նա նպատակ էր դրել հանրությանը պատմել 1992 թ-ի հունիսի 29-ի Մարտակերտի շրջանի Լենինավան-Հասանղայա հատվածի կռվում զոհված 79 ազատամարտիկների մասին:
Ռուբեն Հովհաննիսյանը, ով տեսախցիկը ձեռքին նկարահանել է պատերազմի ողջ ընթացքը, նշեց, որ առաջին ֆիլմը պատմում է Համլետ Գալստյանի մասին: Նա 40 տարեկան էր, և բոլորը նրանից էին խորհուրդ հարցնում տարբեր իրավիճակներում կողմնորոշվելու համար: Հովհաննիսյանը նկարահանել է այդ հերոսներին մահվանից մոտ կես ժամ առաջ, և այդ բացառիկ կադրերը տրամադրել է նրանց հարազատներին: Նա «Արաբո» ջոկատի անդամ է եղել:

5 Сентябрь 2012 - 08:57 AMT
Фильм режиссера-документалиста, героя карабахской войны Рубена Ованнисяна “Бой принимаем” готов к показу. Об этом во время пресс-конференции сказал сам режиссер. Это первый фильм из документального цикла о героях арцахской войны. По его словам, идея создания цикла возникла давно, поскольку он задался целью рассказать о 79 воинах-освободителях, погибших в боях на участке Ленинаван-Гасанхайа Мартакертского района Арцаха.
Рубен Ованнисян, с камерой в руках снимавший весь ход войны, отметил, что первый фильм рассказывает о Гамлете Галстяне. Ему было 40 лет, именно у него все искали совета о том, как правильно сориентироваться и выйти из самых различных затруднительных ситуаций. Ованнисян снимал этих героев примерно за полчаса до их гибели, и представил эти исключительные кадры их родным. Он был членом отряда “Арабо”. День и место показа 32-минутного фильма пока неизвестны.