Տեխնիկական պատճառներով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը Հայաստան կժամանի մի քանի ժամ ուշացումով և նախատեսված հանդիպումները կկայանան սեպտեմբերի 6-ին, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը Երևանում հանդիպումներ կունենա նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՊՆ ղեկավար Սեյրան Օհանյանի հետ:
ՀՅԴ-ն մտադիր է բողոքի ակցիա անցկացնել ՀՀ նախագահի նստավայրի մոտ՝ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի այցի կապակցությամբ, պահանջելով հստակ գնահատական տալ Ադրբեջանում մարդասպան Սաֆարովին ներում շնորհելու վերաբերյալ:

5 Сентябрь 2012 - 12:19 AMT
По техническим причинам генеральный секретарь НАТО Андерс Фог Расмусен прибудет в Армению на несколько часов позже запланированного. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Генсек НАТО, который прибудет в Армению сегодня, 5-го сентября, встретится в Ереване с президентом Армении Сержем Саргсяном, с министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном, а также министром обороны Сейраном Оганяном.
В связи с визитом генсека НАТО у резиденции президента Армении АРФ Дашнакцутюн намеревалось провести акцию с требованием дать четкую оценку помилованию в Азербайджане убийцы армянского офицера – азербайджанского военнослужащего Рамиля Сафарова.