Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քաղաքապետարանում հյուրընկալել է Երևանի քաղաքապետարանի «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի սաներին ու գեղարվեստական ղեկավար Տիգրան Հեքեքյանին, հայտնում է քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Երգչախումբը վերջերս է վերադարձել Ճապոնիայի 18 քաղաքներում կայացած 40-օրյա համերգային շրջագայությունից, որը նվիրված էր ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից Երևանը 2012 թ. Գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակվելուն և հայ գրատպության 500 – ամյակին, ինչպես նաև հայ-ճապոնական դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակին:
Ողջունելով և շնորհավորելով պատանիներին ու երգչախմբի ղեկավարին` հաջող ելույթների և Հայաստանը լավագույնս ներկայացնելու համար, քաղապետ Տարոն Մարգարյանը մաղթել է նրանց նորանոր հաջողություններ:
Շնորհակալություն հայտնելով քաղաքապետին ջերմ ընդունելության համար՝ փոքրիկ երգիչները Տարոն Մարգարյանի հետ կիսել են շրջագայության տպավորություններով ու վստահեցրել, որ աշխարհի բոլոր բեմերում կփորձեն միշտ բարձր պահել Հայաստանի և Երևանի պատիվը:

Мэр Еревана Тарон Маркарян принял у себя учеников хора “Маленькие певцы Армении” и их художественного руководителя Тиграна Экекяна, сообщают в пресс-службе мэрии Еревана.
Хор недавно вернулся из Японии, где он в рамках в 40-дневных гастролей выступил в 18 городах страны. Гастрольный тур был посвящен 20-летию установления дипломатических связей между двумя странами, а также 500-летию армянского книгопечатания и провозглашению Еревана всемирной столицей книги.
Поприветствовав и поздравив юных певцов и их руководителя за успешные выступления и прекрасное представление Армении за рубежом, мэр Тарон Маркарян пожелал им новых успехов.
“Маленькие певцы Армении” поделились своими впечатлениями от гастролей с мэром Еревана и заверили его, что они постараются на любых сценах мира всегда высоко держать честь Армении и Еревана.