ՌԴ Հանրային պալատի անդամ Դենիս Դվորնիկովը նամակ էր հղել Ռուս-հայկական համագործակցության նախագահ Յուրի Նավոյանին: Նամակում, մասնավորապես, ասվում է. «Որպես Ռուսաստանի Հանրային պալատի անդամ, իրավաբան-միջազգայնագետ և միջազգային իրավունքի ու միջպետական հարաբերությունների փորձագետ ես իմ խորը վրդովմունքն են հայտնում ադրբեջանական բանակի այսպես կոչված «սպա» Ռամիլ Սաֆարովի անխիղճ և ցինիկ ազատ արձակմամբ:
Իմ պարտքն եմ համարում հայտարարել, որ այս ակցիան միանգամայն ապակառուցողական ժեստ է, որն ի չիք է դարձնում հակամարտությունը լուծելու բոլոր փորձերը: Ոճրագործի ազատ արձակումն ու մեծարումը, որը դատապարտվել է քնած մարդու հրեշավոր սպանության համար, վիրավորական է զոհված Գուրգեն Մարգարյանի հիշատակի և նրա մերձավորների ողբերգության համար:
Իմ աջակցությունն եմ հայտնում եղբայրական հայ ժողովրդի բոլոր այն ներկայացուցիչներին, որոնք անտարբեր չեն և պայքարում են արդարության ու միջազգային նորմերի ու սկզբունքների համար:

Член Общественной палаты Российской Федерации Денис Дворников направил письмо президенту Русско-армянского содружества Юрию Навояну. В письме, в частности, говорится: “Как член Общественной палаты Российской Федерации, как юрист-международник и эксперт в области международного права и межгосударственных отношений я выражаю глубокое возмущение в связи с бессовестным и циничным освобождением от ответственности так называемого «офицера» азербайджанской армии Рамиля Сафарова.
Считаю своим долгом заявить, что данная акция, осуществленная политическим руководством Венгрии и Азербайджана, является абсолютно деструктивным жестом, нивелирующим все добросовестные попытки разрешить карабахский конфликт. Освобождение и чествование заведомого преступника, справедливо осужденного за чудовищное убийство спящего человека, оскорбительно для памяти погибшего Гургена Маргаряна и трагедии его близких.
Выражаю поддержку всем неравнодушным представителям братского армянского народа в борьбе за справедливость и торжество принципов и норм международного права.