14 September 2012 - 11:57 AMT
Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Կարինե Ղազինյանը հանդիպում ունեցավ ՄԹ պետքարտուղար Դեյվիդ Լիդինգթոնի հետ:
Ինչպես հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին պետքարտուղարի՝ սեպտեմբերի 17-19-ը Հայաստան կայանալիք այցին առնչվող հարցեր, ինչպես նաեւ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյա տարեդարձին, երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող խնդիրներ: ՀՀ դեսպանը ՄԹ պետքարտուղարին ներկայացրեց նաև հունգարա-ադրբեջանական գործարքի արդյունքում ադրբեջանցի մարդասպան Ռամիլ Սաֆարովի ազատ արձակումից հետո ստեղծված իրավիճակը և ՀՀ դիքորոշումն այդ հարցի շուրջ:

14 September 2012 - 12:38 AMT
Посол Республики Армения в Соединенном королевстве Великобритании и Северной Ирландии Карине Казинян встретилась с госсекретарем Великобритании Дэвидом Лидингтоном.
Как сообщают в пресс-службе МИД РА, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся визита госсекретаря в Армению, запланированного на 17-19 сентября, а также 20-летия установления дипломатических отношений между двумя государствами, развития и углубления двусторонних отношений.
Посол Армении рассказала министру Великобритании об экстрадиции и помиловании азербайджанского убийцы Рамиля Сафарова и о последствиях позорной азербайджано-венгерской сделки, а также о позиции Армении в данном вопросе.