Սեպտեմբերի 18-ին Հայաստան կժամանի Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Անատոլի Սերդյուկովը: Ինչպես հաղորդել են ՀՀ ՊՆ-ում, Անատոլի Սերդյուկովը ներկա կգտնվի Հայաստանում ընթացող ՀԱՊԿ ԱԱՀՈւ «Փոխգործակցություն-2012» զորավարժություններին:
ՀԱՊԿ ԱԱՀՈւ համատեղ օպերատիվ-տակտիկական զորավարժությունները կանցնեն Հայաստանում սեպտեմբերի 15-19-ը «Մարշալ Բաղրամյան» զորավարժարանում: Զորավարժությունների հիմնական թեման կլինի ՀԱՊԿ անդամ երկրների զորքերի միացյալ խմբավորումների համատեղ գործողությունները պայմանական հակառակորդի հարձակման պայմաններում ու անցումը հակահարձակման:

17 Сентябрь 2012 - 11:52 AMT
18 сентября в Ереван прибудет министр обороны России Анатолий Сердюков. Как сообщили в Министерстве обороны Армении, Анатолий Сердюков будет присутствовать на проходящих в Армении учениях КСОР ОДКБ «Взаимодействие – 2012».
Совместные оперативно-тактические учения КСОР ОДКБ “Взаимодесйтвие-2012” проходят 15-19 сентября в Армении, на полигоне “Маршал Баграмян”. Основной темой учений станут совместные действия объединенной группировки войск стран-участниц ОДКБ по отражению нападения условного противника и дальнейшему переходу в контрнаступление.