19 September 2012 - 07:24 AMT
Սեպտեմբերի 16-ին կայացավ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող Կանադայի տարածաշրջանային հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը:
Ինչպես հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, նիստին մասնակցեցին Կանադայում գործող հայկական ավանդական կուսակցությունների, համայնքային կազմակերպությունների և հոգևոր դասի ներկայացուցիչներ: Անդրանիկ նիստին քննարկվեցին հանձնաժողովի առջև ծառացած հիմնական խնդիրները, հնչեցին միջոցառումների կազմակերպման բազմաթիվ առաջարկներ, ինչպես նաև ձևավորվեց դրանք կարգավորող վարչություն:

19 September 2012 - 07:44 AMT
16 сентября состоялось первое заседание Региональной комиссии Канады, координирующей мероприятия, посвященные 100-летней годовщине Геноцида армян.
Как сообщают в пресс-службе МИД РА, в заседании принимали участие представители действующих в Канаде традиционных армянских партий, общинных организаций и духовенства. Во время заседания обсуждались основные задачи, поставленные комиссией, прозвучали многочисленные предложения по организации мероприятий, было сформировано управление, которое будет их координировать.