21 September 2012 - 09:19 AMT
Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը շնորհավորել է իր հայ պաշտոնակից Սերժ Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության օրվա առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հարգելի Սերժ Ազատի,
Ուկրաինայի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ: Վստահ եմ, որ բարեկամությունն ու փոխշահավետ համագործակցությունը հետագայում ևս Ուկրաինայի ու Հայաստանի հարաբերությունների զարգացման հիմնարար գործոնները կլինեն: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք պահպանել ու ամրապնդել մեր ժողովրդների միջև ավանդական սերտ կապերը:
Օգտվելով առիթից, մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Սերժ Ազատի, քաջ առողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին՝ խաղաղություն, բարիք և բարգավաճում», հայտնում է Analitika.at.ua-ն:

21 September 2012 - 09:08 AMT
Президент Украины Виктор Янукович поздравил армянского коллегу Сержа Саргсяна с Днем независимости Республики Армения. В поздравительном послании, в частности, говорится:
«Уважаемый Серж Азатович!
От имени народа Украины и от себя лично поздравляю Вас с Днем независимости Республики Армения. Убежден, что дружба и взаимовыгодное сотрудничество и в дальнейшем будут основополагающими факторами развития отношений между Украиной и Арменией. Уверен, что совместными усилиями мы сможем сохранить и упрочить традиционно тесные связи между нашими народами.
Пользуясь случаем, желаю Вам, уважаемый Серж Азатович, крепкого здоровья, счастья и благополучия, а дружественному армянскому народу – мира, добра и процветания», сообщает Analitika.at.ua.