22 Սեպտեմբեր 2012 - 07:32 AMT
Սեպտեմբերի 24-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը աշխատանքային այցելությամբ կժամանի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ:
Ինչպես հայտնում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը, նույն օրը նախատեսված է Հայաստանի ԱԳ նախարարի ելույթը Լոս Անջելեսում գտնվող հեղինակավոր «Համաշխարհային հիմնախնդիրների խորհուրդ» քաղաքագիտական կենտրոնում: Կալիֆորնիայում Էդվարդ Նալբանդյանը կհանդիպի նաև համայնքային կառույցների ղեկավարների հետ:
Լոս Անջելեսից նախարար Նալբանդյանը կմեկնի Նյու Յորք, որտեղ կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 67-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին և հանդես կգա ելույթով, հանդիպումներ կունենա մի շարք երկրների իր գործընկերների, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների, միջազգային կազմակերպությունների բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:
Նախատեսված է նաև Էդվարդ Նալբանդյանի մասնակցությունը «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամի 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը:

22 Сентябрь 2012 - 09:56 AMT
24 сентября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян с рабочим визитом отбудет в США. Как сообщает пресс-служба МИД РА, в первый день визита запланировано выступление Э.Налбандяна в находящемся в Лос-Анджелесе Политологическом центре “Совет мировых проблем”. В Лос-Анджелесе он также встретится с руководителями местной армянской общины.
Затем глава внешнеполитического ведомства РА отбудет в Нью-Йорк, где примет участие в 67-ой сессии Генассамблеи ООН, где выступит с заявлением. Также запланированы его встречи с коллегами из разных стран, сопредседателями Минской группа ОБСЕ, руководителями международных организаций.
Эдвард Налбандян также примет участие в мероприятии, посвященном 20-летию Всеармянского фонда “Айастан”.