24 Սեպտեմբեր 2012 - 08:14 AMT
Երևանի պետական համալսարանի Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետը Գերմանախոս երկրների նախկին շրջանավարտների միավորման (DAAD Alumni) հետ համատեղ սեպտեմբերի 25-27 կազմակերպում է միջազգային գիտաժողով «Իրականության սոցիալական կառուցակցում. մարդկային հաղորդակցման հնարավորություններն ու ռիսկերը» թեմայով աշխարհահռչակ սոցիոլոգ Թոմաս Լուկմանի մասնակցությամբ:
Միջազգային գիտաժողովի բացումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 25-ին, ժամը 9:00-ին ԵՊՀ գիտխորհրդի նիստերի դահլիճում (ԵՊՀ գլխավոր մասնաշենք, 4-րդ հարկ):
Ֆենոմենոլոգիական սոցիոլոգիայի դասական, սոցիալական կառուցակցման տեսության հիմնադիր, կրկնակի դոկտոր, պրոֆեսոր Թոմաս Լուկմանը «Իրականության սոցիալական կառուցակցում. մարդկային հաղորդակցման հնարավորություններն ու ռիսկերը» միջազգային գիտաժողովին հանդես կգա հատուկ ելույթով:

24 Сентябрь 2012 - 10:19 AMT
Факультет социологии Ереванского государственного университета совместно с Объединением бывших выпускников германоязычных стран (DAAD Alumni) с 25 по 27 сентября организуют международную научную конференцию “Социальное конструирование реальности: возможности и риски человеческих коммуникаций” с участием известного социолога Томаса Лукмана.
Открытие международной научной конференции состоится 25 сентября в 9:00 часов в зале заседаний Научного совета ЕГУ (главный корпус ЕГУ, 4-ый этаж).
Немецкий социолог, доктор, профессор социологии университета в Констанце (ФРГ), ведущий представитель феноменологического знания социологии, автор многих работ по социологии повседневности, социологии морали, один из известнейших социологов мира Томас Лукман выступит на международной конференции “Социальное конструирование реальности: возможности и риски человеческих коммуникаций” со специальным докладом.