24 Սեպտեմբեր 2012 - 13:45 AMT
Շառլ Ազնավուրի հրապարակում կտեղադրվի ևս մեկ արձան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արամ Սուքիասյանը: Նրա խոսքով` հայ մեծերի արձաններ են տեղադրվելու նաև Մաշտոցի պողոտայում, Աբովյան պուրակում և այլ բանուկ վայրերում: «Մինչև Էրեբունի-Երևանի տոնակատարությունները` հոկտեմբերի 14-ը, նախատեսվում է տեղադրել 9-12 արձան, սակայն մենք չենք պատրաստվում հրապարակել, թե ում արձաններն են լինելու դրանք: Այս նախագիծը քաղաքապետարանի անակնկալն է երևանցիներին, և արձանների տեղադրման օրվա ու վայրի մասին նախօրոք չի հայտարարվելու»,- նշեց նա:
Սեպտեմբերի 20-ին Շառլ Ազնավուրի հրապարակում` «Մոսկվա» կինոթատրոնի դիմաց, նստարաններին տեղադրվեցին Մհեր Մկրտչյանի և Եղիշե Չարենցի արձանները:

В Ереване на площади Азнавура будет установлен еще один памятник. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил советник мэра столицы Арам Сукиасян.
По его словам, памятники великим армянским деятелям искусства и культуры будут установлены на проспекте Маштоца, в парке Абовяна и в других оживленных местах.
“До начала праздничных мероприятий Эребуни-Ереван – 14 октября, планируется установить еще 9-12 памятников, однако мы пока не будем оглашать имена деятелей, чьи памятники собираемся установить. Этот проект является подарком мэрии Еревана его жителям. О дне и месте установления памятников мы не будем говорить заранее”, – отметил он.
20 сентября на площади Шарля Азнавура напротив кинотеатра “Москва” были поставлены памятники Мгеру Мкртчяну и Егише Чаренцу.