5 March 2003 - 20:13 AMT
ՍՏԵՓԱՆ ԴԵՄԻՐՃՅԱՆԻ ՆԱԽԸՆՏՐԱԿԱՆ ՇՏԱԲԸ 76 ԴԻՄՈՒՄ-ԲՈՂՈՔ Է ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ ՀՀ ԿԵՆՏՐՈՆԱԿԱՆ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎ
Նախագահի թեկնածու Ստեփան Դեմիրճյանի նախընտրական շտաբը, տեղական ժամանակով 19:00 դրությամբ, ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով է ներկայացրել 76 դիմում-բողոք: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Առկա» գործակալությունը, լրագրողներին այսօր հայտնել է ընդդիմության կողմից նախագահի թեկնածու, Հայաստանի ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Ստեփան Դեմիրճյանի լիազորված անձ Վարդան Մկրտչյանը: Նրա խոսքերով` յուրաքանչյուր բողոք ներառում է իր մեջ խախտումներ 5-6 ընտրատեղամասերում: Նա նշել է, որ հիմնականում, խախտվում են իրենց թեկնածուի լիազորված անձանց եւ ընտրական հանձնաժողովի անդամների իրավունքները: Վ. Մկրտչյանի խոսքերով` քվեարկության ընթացքում տեղ են գտել քվեատուփ մեկ ընտրաթերթիկից ավել նետումներ եւ այլ քաղաքացիների փոխարեն քվեարկումներ:

5 March 2003 - 20:13 AMT
ПРЕДВЫБОРНЫЙ ШТАБ СТЕПАНА ДЕМИРЧЯНА ПРЕДСТАВИЛ 76 ЗАЯВЛЕНИЙ-ЖАЛОБ В ЦЕНТРАЛЬНУЮ ИЗБИРАТЕЛЬНУЮ КОМИССИЮ РА
Предвыборный штаб кандидата в президенты Степана Демирчяна по положению на 19.00 представил 76 заявлений-жалоб в Центральную избирательную комиссию РА. Об этом, как сообщает агентство “Арка”, заявил сегодня журналистам Вардан Мкртчян – доверенное лицо кандидата в президенты от оппозиции, лидера Народной партии Армении Степана Демирчяна. По его словам, каждая жалоба включает нарушения по 5-6 избирательным участкам. Он отметил, что, в основном, нарушаются права доверенных лиц их кандидата и членов избирательных комиссий. По словам В.Мкртчяна, в ходе голосования имели место вбросы более одного избирательного бюллетеня и голосование за других граждан.