24 September 2012 - 17:21 AMT
Սեպտեմբերի 20-ին Սերբիայում ՀՀ դեսպան Գագիկ Ղալաչյանը հանդիպում ունեցավ Սերբիայի արտաքին գործերի նախարար Իվան Մրկիչի հետ: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ: Երկուստեք նշվեցին մեր երկրների ավանդական բարեկամական կապերը:
Կողմերը քննարկեցին երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, ներառյալ` տնտեսական համագործակցության խթանման հնարավորությունները: Արտահայտվեց միջխորհրդարանական համագործակցության ամրապնդման հարցում երկկողմ հետաքրքրվածությունը: Երկուստեք գոհունակություն հայտնվեց Բելգրադում ՀՀ պատվավոր հյուպատոսության բացման առթիվ:
Իվան Մրկիչը, ընդունելով ՀՀ դեսպանի կողմից փոխանցված` ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի` Հայաստան այցելելու հրավերը, հայտնեց մինչև ընթացիկ տարվա վերջ այցն իրականացնելու վերաբերյալ իր տրամադրվածությունը:

24 September 2012 - 17:09 AMT
Посол Армении в Сербии Гагик Галачян 20 сентября встретился с министром иностранных дел Сербии Иваном Мркичем, передает пресс-служба МИД Армении.
Во время встречи стороны обсудили широкий спектр вопросов, касающихся двух стран, и подчеркнули о многолетней дружбе между двумя странами.
Стороны обсудили перспективы сотрудничества между двумя странами, в частности прогресс экономического сотрудничества, и двусторонний интерес укрепления межпарламентских связей.
Иван Мркич принял приглашение министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна посетить Армению, объявив о своем намерении приехать до конца текущего года.