Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Արամ Սարգսյանը չի հավատում, որ ընդդիմությունը կարող է միավորվել և միասնական թեկնածու առաջադրել 2013-ի փետրվարին կայանալիք նախագահական ընտրություններում: «Առկա քաղաքական ուժերն այնքան մեծ հավակնություններ ունեն, որ հազիվ թե կարողանան միավորվել»,- Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է նա:
Սարգսյանը նաև հավելել է, որ չի կարծում, որ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը կարող է դառնալ ընդդիմության միակ թեկնածուն: «Հազիվ թե Քոչարյանը կարողանա միավորել ընդդիմությանը: Մասնատել կարող է, բայց միավորել` դժվար թե»,- նշել է նա:
Սարգսյանի խոսքով, Քոչարյանն իր բոլոր քայլերը լավ հաշվարկում է, եթե նա իր հաղթանակի վերաբերյալ կասկածներ ունենա, հազիվ թե առաջադրի իր թեկնածությունը:

Лидер Демократической партии Армении Арам Саркисян не верит, что армянская оппозиция сможет объединиться и выставить единого кандидата на президентских выборах в феврале 2012 года. “Существующие политические силы имеют настолько большие амбиции, что вряд ли сумеют объединиться”,- заявил он на пресс-конференции в Ереване.
Саркисян также добавил, что не считает, что экс-президент Роберт Кочарян может стать единым кандидатом от аппозиции. “Вряд ли Кочарян сможет объединить аппозицию. Раздробить может, но объединить вряд ли”,- заметил он.
По словам главы Демпартии, Кочарян все свои ходы хорошо рассчитывает, если у него будут сомнения относительно своей победы, вряд ли выставит свою кандидатуру.