25 September 2012 - 10:29 AMT
ՌԴ Կրասնոդարի եկրամասի Տուապսեի շրջանի սևծովյան հանգստավայրում ոստիկանությունը ձերբակալել է անչափահաս մի հայաստանցի պատանու, որին կասկածում են 18-ամյա աղջկա սպանության մեջ: Աղջիկը դեռահասին իր տուն է հրավիրել, նրա հետ ինտիմ հարաբերությունների մեջ մտնելու նպատակով, սակայն ալկոհոլի չարաշահումից հետո ինտիմի փորձն անհաջող է եղել: Զայրացած պատանին, որին նաև հանդիմանում էր իր «բազմափորձ» զուգընկերուհին, հաշվեհարդար է տեսել նրա հետ ու հեռացել:
Տուժածի դին հայտնաբերվել էր անցած կիրակի օրը Օլգինկա գյուղի տներից մեկում, հայտնում է Կուբանի Քննչական վարչության պաշտոնական կայքը: Քննության ընթացքում պարզվել է, որ սպանությանը մեղսակից է զոհի 16-ամյա ծանոթ պատանին, որը ՀՀ քաղաքացի է:
Ինչպես հաստատել է քննությունը, զոհը իր ծնողների հետ մշտապես բնակվում էր Վոլգոգրադի մարզում: Ընտանիքը հաճախ էր հանգստի գալիս Օլգինկա, որտեղ բնակարան ուներ: 2012թ. ամռան սկզբին աղջիկը լողափում ծանոթացել է կասկածյալի հետ և նրանք սկսել են շփվել:
Սեպտեմբերին աղջիկն ընտանիքի հետ կրկին եկել է Օլգինկա հանգստի, սակայն ծնողները բնակվել են հանգստյան տանը, իսկ նա մնացել է բնակարանում: Սեպտեմբերի 23-ին աղջիկը տուն է հրավիրել պատանուն, որի հետ նրանք խմել են: «Դրանից հետո աղջիկը գնացել է լողասենյակ, ուր հրավիրել է նաև տղային: Երիտասարդները փորձել են սեռական կապի մեջ մտնել, սակայն ալկոհոլային արբեցման պատճառով դա նրանց չի հաջողվել»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հարաբերությունները պարզելիս աղջիկը հայտարարել է, որ նախկինում արդեն ունեցել է սեռական կապ: Դա ևս մեկ բարոյական հարված է հանդիսացել պատանու համար, որն առանց այդ էլ ֆիասկո էր կրել սիրային ճակատում: Սուր ապրումներ ունենալով «իմպոտենտը» հարձակվել է սիրուհու վրա: Կատաղի ծեծկռտոցի ժամանակ նույնիսկ կոտրվել է ջրի ծորակը: Արդյունքում «հաղթել է» հայ պատանին, որին հաջողվել է խեղդել պատանի զբոսաշրջուհուն:
Հետագայում ներքևի հարկի հարևանները հայտնաբերել են, որ վերևից ջուր է թափվում: Բարձրանալով՝ տեսել են բաց դուռն ու հեռախոսով կանչել բնակարանի տերերին:
Հարուցվել է քրեական գործ ՌԴ ՔՕ 105 հոդվածի 1 մասով: Լուծվում է դեռահասի կալանավորման հարցը, գրում է Newsru.com-ը:

На черноморском курорте Туапсинского района Краснодарского края полиция задержала несовершеннолетнего уроженца Армении, которого подозревают в убийстве 18-летней туристки. Девушка пригласила подростка к себе домой, чтобы заняться с ним сексом, однако попытка интима после алкогольных возлияний закончилась неудачей. Обозленный юноша, попрекаемый, к тому же, своей "многоопытной" пассией, расправился с ней и скрылся.
Труп потерпевшей был обнаружен в минувшее воскресенье в квартире одного из домов села Ольгинка, сообщает официальный сайт Следственного управления Кубани.
В ходе расследования оперативники выяснили, что к убийству девушки причастен ее 16-летний знакомый, являющийся гражданином Армении.
Как установили следователи, потерпевшая со своими родителями постоянно проживала в Волгоградской области. При этом семья часто приезжала на отдых в Ольгинку, где она владела квартирой. В начале лета 2012 года девушка познакомилась на черноморском курорте с подозреваемым, и молодые люди стали близко общаться.
В сентябре девушка со своей семьей вновь приехала в Ольгинку на отдых, при этом родители потерпевшей поселились в одном из санаториев, а она осталась в квартире. 23 сентября девушка пригласила к себе домой ухажера из Закавказья, с которым стала распивать спиртные напитки.
"После этого девушка вошла в ванную комнату, куда пригласила и парня. Молодые люди попытались вступить в половую связь, но из-за алкогольного опьянения им это сделать не удалось", – сказано в пресс-релизе.
В процессе выяснения отношений девушка заявила, что у нее ранее имелись половые контакты. Это стало еще одной моральной травмой для подростка, который и так потерпел фиаско на любовном фронте. От остроты переживаний "импотент" набросился на возлюбленную. В возникшей яростной потасовке горе-любовники даже сломали водопроводный кран. В итоге победу одержал армянский подросток, которому удалось задушить юную туристку из Поволжья.
Впоследствии соседи, проживающие этажом ниже, обнаружили протечку воды из расположенной выше квартиры. Поднявшись наверх, они увидели открытую входную дверь и вызвали по телефону хозяев жилья. Прибывший на место отец потерпевшей нашел свою дочь бездыханной.
Уголовное дело возбуждено Следственным отделом Туапсе по ч.1 ст.105 УК РФ (убийство). Решается вопрос об аресте задержанного подростка, пишет Newsru.com