2011 թվականի պետական բյուջեով Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմին հատկացվել է ընդամենը 344 մլն դրամ, որը բացառապես ուղղվել է «ԱՊՀ աշխատակազմի պահպանում» խորագրով ընթացիկ ծախսերի վրա: Այդ մասին սեպտեմբերի 25-ին Աժ-ում բյուջետային լսումների ժամանակ ասել է ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, ԱԱԽ աշխատակազմի ղեկավար Արտաշես Ավոյանը: Ըստ նրա, 2011 թվականին ԱԱԽ աշխատակազմի բյուջեի կատարողականը 98,9 տոկոս է:
Արտաշես Ավոյանը հավելել է նաև, որ 2011թ. ԱԱԽ նոր պարտավորություննր չի ստանձնել և պետբույջեի հանդպե պարտքեր չունի:
ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը ներկաների ուշադրությունը հրավիրեց այն փաստին, որ շուրջ 44 մլն դրամ ծախսվել է արտերկիր գործուղումների վրա:
Ավոյանը պարզաբանել է, որ ԱԱԽ-ն համակարգում է մի քանի միջգերատեսչական հանձնաժողովների աշխատանքը, որոնք համագործակցում են ՆԱՏՕ-ի, ԵՄ և ՀԱՊԿ հետ, ինչով էլ պայմանավորված է գործուղումների մեծ քանակը՝ նիստերին, համաժողովներին, նստաշրջաններին, սեմինարներին մասնակցելու նպատակով:

25 Сентябрь 2012 - 10:34 AMT
Госбюджетом 2011 год администрации Совета национальной безопасность Армении было выделено всего лишь 344 млн драмов, которые исключительно были направлены на текущие расходы по программе «Сохранение администрации СНБ». Об этом 25 сентября на бюджетных слушаниях в парламенте Армении сказал секретарь Совета национальной безопасность РА, руководитель администрации СНБ Арташес Авоян. По его словам, в 2011 году программа администрации СНБ была выполнена на 98,9%.
В связи с этим Арташес Авоян добавил, что в течение 2011 года администрации СНБ не брала на себя новые обязательства и задолженности перед госбюджетом.
Депутат от АРФД Арцвик Минасян обратил внимание собравшихся на то, что порядка 44 млн драмов потрачено на зарубежные командировки.
В связи с этим Авоян пояснил, что СНБ координирует работу нескольких межведомственных комиссий, которые сотрудничают с НАТО, ЕС и ОДКБ, чем и обусловлено такое число поездок для участия в заседаниях, форумах, сессиях, семинарах и иных мероприятиях.