25 Սեպտեմբեր 2012 - 11:20 AMT
ԱԺ հանրապետական պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը չի հավատում, որ ընդդիմությունը կարող է միավորվել ու միասնական թեկնածուով հանդես գալ առաջիկա նախագահական ընտրություններում: «Ուսումնասիրելով Հայաստանի քաղաքական դաշտը, առանձին անձանց ու կուսակցությունների քաղաքական հավակնությունները, ես միասնական թեկնածու չեմ տեսնում»,-հայտարարել է նա մամլո ասուլիսում:
Նա հավելել է նաև, որ փետրվարյան ընտրություններում կլինեն ընդդիմադիր թեկնածուներ, սակայն ոչ միասնական: Ինչ վերաբերում է լրագրողների այն հարցին, թե կարող է արդյոք ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը դառնալ ընդդիմության միասնական թեկնածու, հայտարարել է, որ Գագիկ Ծառուկյանն ու ԲՀԿ-ն առաջին հերթին պետք է հայտարարեն, որ ընդդիմություն են հանդիսանում:
Նա հիշեցրել է, որ ԲՀԿ-ն իրեն ընդդիմություն չի հայտարարել, այլ հայտարարել է, որ ցանկանում է լինել այլընտրանքային քաղաքական ուժ:

Депутат от правящей Республиканской партии Армении (РПА) Мкртич Минасян не верит, что оппозиция сумеет объединиться и выставить единого кандидата на предстоящих в феврале президентских выборах. “Изучая политическое поле Армении, политические амбиции отдельных личностей и партий, я не вижу единого кандидата”, – заявил он на пресс-конференции в Ереване.
При этом он добавил, что на февральских выборах будут оппозиционные кандидаты, но не единый.
Что касается вопроса журналистов, может ли лидер партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян стать единым кандидатом от оппозиции, то Минасян заявил, что Гагик Царукян и ППА должны сами в первую очередь заявить, что являются оппозицией.
Он напомнил, что “Процветающая Армения” не назвала себя оппозицией, а заявила, что хочет стать альтернативной политической силой.