Սեպտեմբերի 27-ին` ժամը 16:00-ին, Սիրահարների այգում կբացվեն Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիզաբեթ II-ի թագադրման 60-ամյակին նվիրված նստարաններ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանում Բրիտանիայի դեսպանատան մամլո ծառայությունը, նստարանները տեղադրվելու են Երևանում Բրիտանական դեսպանատան և Պողոսյան պարտեզներ հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և խորհրդանշում են Միացյալ Թագավորությունը: Իսկ հարևանությամբ տեղադրված թագուհու պատկերով արձանիկը հնարավորություն կտա այգու այցելուներին լուսանկարվել Նորին Գերազանցության հետ:
Նախատեսվում է նաև Բրիտանական դեսպանատան աջակցությամբ Պողոսյան պարտեզներ հիմնադրամի կողմից կառուցված հեծանիվների կայանատեղիի բացման արարողությունը:
Միջոցառմանը ներկա կլինեն Սիրահարների այգու և Երևանում Բրիտանական դեսպանատան ներկայացուցիչները` դեսպան Քեթի Լիչի գլխավորությամբ:

27 сентября в 16:00 часов в Парке влюбленных в Ереване в честь 60-летия со дня вошествия на престол королевы Великобритании Елизаветы II состоится установка новых скамеек, посвященных этому юбилею.
Как сообщают в пресс-службе посольства Великобритании в РА, скамейки будут установлены по инициативе посольства Великобритании в РА и фонда “Сады Погосян”, они символизируют Объединенное Королевство. А по соседству будет установлена статуэтка самой королевы, посетители парка получат возможность фотографироваться с Ее Высочеством.
На мероприятии будут присутствовать представители посольства Великобритании во главе с послом Кетти Лич.