26 Սեպտեմբեր 2012 - 14:24 AMT
Ն Փաշինյան. Պարոն Շահգալդյանի համար տեսանելի և զգալի կերպով ցույց կտամ, թե ինչպես եմ ինձ պահել ազատազրկման վայրում
Ընդդիմադիր ՀԱԿ ներկայացուցիչ, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրել է Կոտայքի մարզպետ Կովալենկո Շահգալդյանին խորհրդարան, որպեսզի անձնական զրույցում նա կարողանա իրեն հետաքրքրող հարցերը տալ պատգամավորին: Այդ մասին Փաշինյանը գրել է իր պաշտոնական կայքում՝ նշելով, որ արդեն կարգադրել է, որ Շահգալդյանի համար ԱԺ անցատոմս դուրս գրեն:
Սեպտեմբերի 25-ին Կոտայքի մարզպետ Կովալենկո Շահգալդյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ կցանկանար հարցնել Նիկոլ Փաշինյանին, թե ինչպես է նա իրեն պահել ազատազրկման վայրում:
«Ընդունելության ընթացքում պարոն Շահգալդյանի համար տեսանելի և զգալի կերպով ցույց կտամ, թե ինչպես եմ ինձ պահել ազատազրկման վայրում: Կոտայքի մարզպետին խորհուրդ եմ տալիս, որ եթե հաջորդ անգամ գալու լինի Ազգային ժողով, ավելի լավ պատրաստվի, այլապես իմ ներկայությամբ հաջորդ նիստից հետո ստիպված է լինելու ոչ թե մի քանի տողանոց մեկնաբանություն տալ, այլ կիլոմետրանոց հարցազրույց կամ մամուլի ասուլիս»,-հեգնանքով ասել է Փաշինյանը:

26 Сентябрь 2012 - 14:10 AMT
Никол Пашинян обещает “наглядно и ощутимо” показать губернатору Котайка, как себя вел в местах лишения свободы
Депутат Национального собрания Армении от оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Никол Пашинян пригласил губернатора Котайкской области Коваленко Шахгалдяна в парламент, чтобы тот в личной беседе смог задать депутату интересующие его вопросы. Об этом Пашинян сообщил на своем официальном сайте, отметив, что уже распорядился подготовить для Шахгалдяна пропуск в парламент.
25 сентября губернатор Котайкской области Коваленко Шахгалдян заявил в беседе с журналистами, что хотел задать Николу Пашиняну вопрос, как тот вел себя в местах лишения свободы.
“Во время приема я наглядно и ощутимо покажу господину Шахгалдяну, как я себя вел в местах лишения свободы”,- заявил Пашинян.
Депутат также посоветовал губернатору лучше подготовиться к следующему визиту в парламент. “В противном случае после следующего заседания с моим участием он вынужден будет дать не комментарий в несколько страниц, а километровое интервью или пресс-конференцию”,- добавил с иронией Пашинян.