27 Սեպտեմբեր 2012 - 12:39 AMT
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նախագահական ընտրություններում ընդդիմության լուրջ թեկնածուներից մեկն է, ում շուրջ կարող է համախմբվել ընդդիմադիր դաշտը: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Ստեփան Սաֆարյանը:
Նրա խոսքով, գալիք ընտրությունների ինտրիգներից մեկն այն է, թե ով կդառնա ընդդիմության թեկնածուն: «Որոշակի պարզություն է մտցրել «Ժառանգությունը» և մեր թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ով հայտարարել է ընտրություններին մասնակցելու իր մտադրության մասին: Իհարկե, ավելի հստակ նա այդ մասին կհայտարարի հոկտեմբերի 1-ին»,- նշել է Սաֆարյանը:
Նա հավելել է, որ այլ ինտրիգ է մնում «Բարգավաճ Հայաստանի» հարցը` ում կառաջադրի կուսակցությունը կամ ում կաջակցի: Ինչ վերաբերվում է ընտրություններին ՀՅԴ մասնակցությանը, ապա Սաֆարյանի կարծիքով, ՀՅԴ-ն հազիվ թե առաջադրի Վահան Հովհաննիսյանի թեկնածությունը, ով արդեն եղել է կուսակցության թեկնածուն 2008-ի ընտրություններում: Սաֆարյանը հույս է հայտնել, որ Դաշնակցությունն այս ընտրություններում կաջակցի Րաֆֆի Հովհաննիսյանին:
Նա նաև կարծում է, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը չի առաջադրի իր թեկնածությունը: Միաժամանակ նա դժվարացել է պատասխանել այն հարցին, թե իր կարծիքով այս ընտրություններում ում կաջակցի Հայ ազգային կոնգրեսը:

27 Сентябрь 2012 - 11:06 AMT
Раффи Ованнисян может стать серьезным кандидатом от оппозиции на президентских выборах, считает Степан Сафарян
Лидер партии “Наследие” Раффи Ованнисян является одним из серьезных кандидатов от оппозиции на президентских выборах в феврале, вокруг которого может сплотиться оппозиционное поле. Об этом на поле на пресс-конференции в Ереване генсек “Наследия” Степан Сафарян.
По его словам, одной из интриг предстоящих интриг предстоящих выборов является то, кто станет кандидатом от оппозиции. “Определенную ясность внесло “Наследие” и наш кандидат Раффи Ованнисян, который объявил о своем намерении участвовать в выборах. Конечно более четко он об этом объявит 1 октября”,- отметил Сафарян. Он добавил, что другой интригой остается вопрос “Процветающей Армении” – кого партия выдвинет или кого поддержит.
Что касается участия в президентских выборах АРФ Дашнакцутюн, то по мению Сафаряна, АРФД вряд ли выдвинет кандидатуру Ваана Ованнисяна, который уже был кандидатом партии на выборах 2008 года. Сафарян выразил надежду, что Дашнакцутюн поддержит на этих выборах кандидатуру Раффи Ованнисяна.
Генсек “Наследия” также считает, что Левон Тер-Петросян не выдвинет свою кандидатуру на этих выборах. При этом он затруднился ответить на вопрос, кого, по его мнению, выдвинет Армянский национальный конгресс (АНК).