27 Սեպտեմբեր 2012 - 11:18 AMT
«Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնն արժանացել է «Միջազգային աստղ որակի համար» մրցանակի` «Ոսկե» անվանակարգում (International Star Award for Quailty, GOLD Category, Geneve, 2012): Ինչպես հայտնում է փառատոնի մամուլի ծառայությունը, հեղինակավոր մրցանակը սահմանված է «Գործարար նախաձեռնությունների ուղղություններ» կազմակերպության (B.I.D. Business Initiative Directions) կողմից` համապատասխան Որակի միջազգային կոնվենցիայի (Ժնև):
Ամենամյա մրցանակը կշնորհվի արդեն 37-րդ անգամ աշխարհի տարբեր երկրներում և սեկտորներում գործող կազմակերպություններին:
Մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա սեպտեմբերին 30-ին` Ժնևում, ՄԱԿ-ի Եվրոպական կենտրոնական գրասենյակում:

Ереванский международный кинофестиваль “Золотой абрикос” удостоился премии “Международная звезда за качество” (International Star Award for Quailty, GOLD Category, Geneve, 2012).
Как сообщают в пресс-службе фестиваля, престижная премия, учреждена организацией “Направления предпринимательских инициатив” (B.I.D. Business Initiative Directions), согласно Международной конвенции качества (Женева).
Ежегодная премия будет присуждена в 37-ой раз, она вручается организациям, действующим в разных странах и секторах мира.