28 Սեպտեմբեր 2012 - 07:39 AMT
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է Եվրամիության` ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի հետ։Ինչպես հաղորդում է ՀԱԿ մամուլի ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան–Եվրամիություն հարաբերությունների անցյալը և ապագայի հեռանկարները։
Կողմերն անդրադարձել են նաև ԱԺ 2012թ. ընտրություններից հետո Հայաստանում ձևավորված ներքաղաքական իրավիճակին, ինչպես նաև ժողովրդավարության և մարդու իրավունքների ոլորտում առկա խնդիրներին։
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Տրայան Հրիսթեան, Հայ Ազգային Կոնգրեսի կենտրոնական գրասենյակի ներկայացուցիչներ Արամ Մանուկյանը և Ավետիս Ավագյանը։

28 Сентябрь 2012 - 07:23 AMT
Лидер оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК), первый президент Армении Левон Тер-Петросян встретился накануне с еврокомиссаром по вопросам расширения и Европейской политики соседства (ЕПС) Штефаном Фюле. Как сообщает пресс-служба АНК, в ходе встречи были обсуждены отношения Армении и Евросоюза и их перспективы на будущее.
Стороны коснулись также внутриполитической ситуации, сформировавшейся в Армении после парламентских выборов 2012 года, а также проблем в сфере демократии и прав человека.
Во встрече принимали участие глава делегации ЕС в Армении Траян Христеа, а также представители центрального офиса АНК Арам Манукян и Аветис Авакян.