Գործարկվել է ՀՀ Ոստիկանության նոր պաշտոնական կայքը: Ինչպես այսօր կայքի շնորհանդեսի ժամանակ նշեց ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը, police.am-ի նոր կայքը պատրաստվել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նախաձեռնությամբ և հովանավորությամբ: Նրա խոսքով` գրասենյակը հայտարարեց մրցույթ, որի արդյունքում հաղթեց հայկական ՏՏ զարգացնող ընկերություններից մեկը` Studio One-ը, որն էլ 3 ամսում պատրաստեց կայքը:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետի տեղակալ Վարուժան Բալյանն ասաց, որ նոր կայք պատրաստելու որոշումը կայացվեց` ելնելով ՀՀ քաղաքացիների, լրատվամիջոցների, հասարակական կազմակերպությունների բազմաթիվ բողոքներից և դիտողություններից: «Ոստիկանության նոր կայքը եռալեզու է և օժտված է ժամանակակից պահանջներին բավարարող բոլոր բաժիններով, այդ թվում` թեժ գիծ, ուղիղ միացում Ճանապարհային ոստիկանության և անձնագրային բաժիններ, Ոստիկանության բոլոր ստորաբաժանումների պատկերներ Google Map-ի միջոցով, ինչպես նաև յուրաքանչյուր տեղամասի տեսուչների ցուցակը` բոլոր անհրաժեշտ անձնական տվյալներով: Բացի այդ, նոր կայքում կա 2012թ. կատարողական բյուջեն, առաջադրվող նախագծերը, որոնք կարող են քննարկվել, տեսախցիկների կողմից ֆիքսված խախտում կատարած ավտոմեքենաների վարորդները կարող են, մուտքագրելով իրենց կոդը, տեսնել իրենց խախտումը:
Տեղադրվել են նաև ոստիկանությանն առնչվող հաղորդումները` «02» հաղորդումը, «02» ռադիոն և «02» թերթը»,- ասաց նա:

Запущен новый официальный сайт Полиции РА. Как сказал 28 сентября во время презентации сайта начальник пресс-службы Полиции РА Ашот Агаронян, новый сайт police.am разработан по инициативе и при поддержке ереванского офиса ОБСЕ. По его словам, офис объявил конкурс, в результате победила одна из армянских компаний сферы ИТ – компания “Studio One”, которая в течение 3 месяцев разработала новый сайт Полиции.
Заместитель начальника пресс-службы Полиции РА Варужан Балян сказал, что решение о разработке нового сайта было принято, исходя из жалоб и замечаний граждан Армении, СМИ и общественных организаций.
“Новый сайт – трехязычный, содержит все разделы, удовлетворяющие современным требованиям, в том числе, и “горячую линию”, прямую связь с Дорожной полицией и паспортные отделы, изображения всех подразделений Полиции посредством Google Map, а также списки участковых каждого из участков со всеми необходимыми личными данными. Кроме того, на новом сайте будут помещены все программы, имеющие отношение к Полиции: телепередача “02”, радиопередача “02” и газета “02”, – сказал он.