28 Սեպտեմբեր 2012 - 12:04 AMT
Հոկտեմբերի 2-ին` ժամը 19:00-ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի կունենա Երիտասարդ կոմպոզիտորների կամերային-գործիքային երաժշտության հանրապետական մրցույթի երկրորդ` եզրափակիչ փուլը:
Ծրագրում ելույթ կունենան Դավիթ Պիվազյանը (Տրիո դաշնամուրի, ջութակի և թավջութակի համար), Ալեքսանդր Իրադյանը («Պայմանականություններ» ջութակի, թավջութակի և դաշնամուրի համար», Ժիրայր Շահրիմանյանը (Լարային Կվարտետ), Շուշան Սարգսյանը («Արևելք և Արևմուտք» հայկական վիոլայի, թավջութակի, զանգակների և դաշնամուրի համար), Արսեն Բաբաջանյանը (Շարք ջութակի և դաշնամուրի համար) և Հեղինե Սարգսյանը (Կվինտետ Ֆլեյտայի, հոբոյի, կլարնետի, գալարափողի և ֆագոտի համար):
Մրցույթի արդյունքները կհայտարարվեն համերգի ավարտին, տեղեկացնում է Հայ Երիտասարդ Կոմպոզիտորների և Կատարողների Միավորումը:

28 Сентябрь 2012 - 13:14 AMT
2 октября в 19:00 часов в ереванском Доме камерной музыки им. Комитаса состоится второй финальный тур республиканского конкурса камерно-инструментальной музыки молодых музыкантов.
В программе выступят Давид Пивазян (Фортепианное трио, для скрипки и виолончели), Александр Ирадян (“Условности” для скрипки, виолончели и фортепиано), Жирайр Шагриманян (Струнный квартет), Шушан Саркисян (“Восток и Запад” для армянской виолы, виолончели, колокольчиков и фортепиано), и Эгине Саркисян (Квинтет флейты, для гобоя, кларнета, валторны и фагота).
Итоги конкурса будут объявлены по завершении концерта, сообщают в Союзе Армянских молодых композиторов и исполнителей.