ՀՀ ԱԺ-ում խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային նիստ: Ինչպես հաղորդում է խորհրդարանի մամուլի ծառայությունը, նիստին քննարկվել են հինգերորդ գումարման ԱԺ երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և հոկտեմբերի 1-4-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 48 հարց, այդ թվում` 13 միջազգային պայմանագիր:
Լրացումներ կատարելու և հոկտեմբերի 1-4-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ հոկտեմբերի 1-ի նիստում:
Հարկ է նշել, որ ԱԺ առաջիկա նիստի ընթացքում կդիտարկիվի ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի դիմումը` Վարդան Օսկանյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ` կապված «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի կողմից «փողեր լվանալու» գործի հետ:
Պետք է կազմվի նաև ՀՀԿ խմբակցության անդամ Ռուբեն Հայրապետյանի կողմից պատգամավորական լիազորությունրի դադարեցման վերաբերյալ արձանագրություն, որը խոսնակի կողմից ստորագրվելուց հետո, 5-օրյա ժամկետում պետք է ուղարկվի ԿԸՀ:

28 Сентябрь 2012 - 15:08 AMT
В Национальном собрании Армении прошло рабочее заседание под председательством спикера Овика Абрамяна. Как сообщает пресс-служба парламента, на совещании были обсуждены поправки в повестку второй сессии Национального собрания 5-ого созыва и включение в четырехдневку 1-4 октября 19 вопросов.
В проект решения повестки ближайшей четырехдневки включено 48 вопросов, в том числе и 13 международных договоров.
Все поправки в повестку четырехдневки 1-4 октября будут утверждены на заседании 1 октября.
Следует отметить, что на ближайшем заседании Национального собрания будет рассмотрено обращение генпрокурора Агвана Овсепяна лишить депутата от “Процветающей Армении” Вардана Осканяна депутатской неприкосновенности в связи с делом об “отмывании денег” фондом “Сивилитас”.
Также должен быть составлен протокол о прекращении депутатских полномочий члена фракции РПА Рубена Айрапетяна, который после подписания спикером парламента, в пятидневный срок должен быть направлен в Центральную избирательную комиссию.