28 Սեպտեմբեր 2012 - 16:15 AMT
Նատալյա Բելյաուսկենեի «Եթե բոլորը…» ֆիլմն Օսկարի է առաջադրվել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ֆիլմի պրոդյուսեր Միքայել Պողոսյանը: «Ֆիլմն Օսկարի առաջադրելու առաջարկը Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնինն էր, որը դիմեց ՀՀ մշակույթի նախարարությանը: Վերջինս իր հերթին հավանություն տվեց այդ առաջարկին և դիմելու գործընթացը հանձնարարեց Հայաստանի Ազգային կինոակադեմիային, որն արդեն շուրջ մեկ տարի է, ինչ գործում է: Փաստաթղթերը պետք է Կինոարվեստի ամերիկյան ակադեմիա ուղարկվեին մինչև հոկտեմբերի 1-ը, և մենք արդեն ուղարկել ենք»,- նշեց նա:
Միքայել Պողոսյանը հավելեց, որ «Եթե բոլորը…» Օսկարի է առաջադրվել «Լավագույն ֆիլմ օտար լեզվով» անվանակարգում: Ֆիլմի` Օսկարի հավակնորդ դառնալու մասին հայտնի կդառնա, հավանաբար, հոկտեմբերի 8-ին:

28 Сентябрь 2012 - 16:26 AMT
Фильм Натальи Беляускене “Если все…” выдвинут на премию “Оскар”. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил продюсер фильма Микаэл Погосян. “Предложение выдвинуть фильм на “Оскар” принадлежит Национальному киноцентру Армении, который обратился в Министерство культуры РА. Одобрив это предложение, Министерство доверило процедуру подачи заявки Национальной киноакадемии Армении, которая действует уже больше года. Документы нужно было отправить в Американскую академию киноискусства до 1-го октября, что мы и сделали”,- отметил он.
Микаэл Погосян добавил, что картина “Если все…” выдвинута на “Оскар” в номинации “Лучший иностранный фильм”. О том, станет ли фильм претендентом на престижную премию, вероятно, будет известно 8-го октября.