Ամերիկյան Նաշուա քաղաքում աճուրդում 504 հազար դոլարով վաճառվել է 1920-30-ականների գանգստերներ Բոննի Պարկերի և Կլայդ Բերոուի/b> զենքերը: Այդ զենքերը ձեռքերին ավազակները ոստիկանության կողմից սպանվել են 1934-ի մայիսի 23-ին Լուիզիանա նահանգում և հենց այդ զենքերն են եղել աճուրդի գլխավոր լոտը, հաղորդել են տեղի ԶԼՄ-ները:
«38 տրամաչափի «Կոլտ» ատրճանակը, որը պատկանել է Բոննի Պարկերին, արդյունքում վաճառվել է 264 հազար դոլարով, իսկ 45 տրամաչափի բանակային «Կոլտ» ատրճանակը, որը պատկանել է նրա սիրեցյալին` 240 հազար դոլարով»,- նշում են ամերիկյան ԶԼՄ-ները:
Աճուրդում ներկայացվել են նաև այդ ժամանակների այլ հայտնի գանգստերների իրեր` Ալ Կապոնեի և Ջոն Դիլինջերի, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:

1 Октябрь 2012 - 05:43 AMT
В американском городе Нашуа (штат Нью-Хэмпшир) на торгах, которые проводил накануне дом "АрАр Аукцион", за 504 тыс долларов продано оружие гангстеров 1920-30-х гг Бонни Паркера и Клайда Бэрроу. С этим оружием в руках налетчики были застрелены полицией 23 мая 1934 года в штате Луизиана и именно эти "стволы" были самыми главными лотами торгов, сообщили местные СМИ.
"Револьвер Кольт 38 калибра, которым пользовалась Бонни Паркер при налетах, в итоге был продан за 264 тыс долларов, а армейский пистолет Кольт 1911 года выпуска 45 калибра, принадлежавший ее возлюбленному, – за 240 тыс долларов. Перед торгами эксперты оценили лоты в 150-300 тыс долларов каждый", – отмечают американские издания и телеканалы.
Кроме того, на аукционе были представлены вещи и других известных гангстеров тех времен – Аль Капоне и Джона Диллинджера, но чем завершились эти торги пока не сообщается, передает ИТАР-ТАСС.