2 Հոկտեմբեր 2012 - 09:21 AMT
Նատալի Պորտմանին առաջարկել են խաղալ «Ջեքի» կենսագրական կինոնկարի գլխավոր դերը, հաղորդում է Deadline կայքը:
Ֆիլմը կպատմի Ժակլին Քենեդու կյանքի մասին: Ֆիլմի ստեղծողները պլանավորում են կենտրոնացնել ուշադրությունը ԱՄՆ 35-ամյա նախագահ, Ժակլինի ամուսին Ջոն Քենեդու սպանությունից հետո ընկած ժամանակահատվածի վրա: Ֆիլմի սցենարը գրել է Նոյ Օպենհայմը: Ըստ ունեցած տվյալների, Օպենհայմի աշխատանքը դուր է եկել Պորտմանին:
Ենթադրվում է, որ ռեժիսորը կարող է լինել Դարեն Արոնոֆսկին: Հատկանշական է, որ 2010-ին Պորտմանը Արոնոֆսկու «Սև կարապը» ֆիլմում կատարել է գլխավոր դերը: 2010-ին իբր նախագծով հետաքրքրվել է Սթիվեն Սփիլբերգը: Այժմ հայտնի չէ, թե ով կզբաղվի ֆիլմի բեմադրմամբ, հաղորդում է Lenta.ru-ն:

Натали Портман предложили главную роль в биографической ленте "Джеки", сообщается на сайте Deadline. Лента будет рассказывать о жизни Жаклин Кеннеди. Создатели картины планируют сконцентрировать внимание на периоде после убийства Джона Кеннеди, 35-го президента США и супруга Жаклин. Сценарий фильма подготовил Ной Оппенхайм. По имеющимся данным, работа Оппенхайма понравилась Портман.
Лента "Джеки" была задумана достаточно давно. Изначально режиссером картины числился Даррен Аронофски.
Примечательно, что в 2010 году Портман исполнила главную роль в поставленном этим кинематографистом фильме "Черный лебедь". На главную роль претендовала Рэйчел Вайс. Кроме того, в 2010 году заинтересованность в работе над проектом якобы проявлял Стивен Спилберг. Сейчас не известно, кто займется постановкой фильма "Джеки", сообщает Lenta.ru.