3 October 2012 - 11:59 AMT
Մոսկվայում ընթանում է հատուկ ծառայությունների, անվտանգության և իրավապահ մարմինների ղեկավարների 11-րդ խորհրդակցությունը
Այսօրվանից մինչև հոկտեմբերի 5-ը Մոսկվայում անցկացվում է հատուկ ծառայությունների, անվտանգության և իրավապահ մարմինների ղեկավարների 11-րդ խորհրդակցությունը, որին մասնակցում են աշխարհի ավելի քան 55 երկրների պատվիրակություններ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվելու են ահաբեկչության, արմատականության և սեպարատիզմի դեմ պայքարի ոլորտներում փոխհամագործակցության հարցեր: ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնից PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են, որ Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակությունը ղեկավարում է ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն գեներալ-գնդապետ Գորիկ Հակոբյանը:

3 October 2012 - 12:19 AMT
В Москве проходит 11-е Международное совещание глав спецслужб, органов безопасности и правоохранительных органов
С сегодняшнего дня по 5 октября в Москве проводится 11-е Международное совещание глав спецслужб, органов безопасности и правоохранительных органов, в котором принимают участие делегации более чем 55 стран мира.
В ходе совещания будут обсуждаться вопросы, связанные с взаимным сотрудничеством в сферах борьбы с терроризмом, радикализацией населения и сепаратизмом. В пресс-центре СНБ РА PanARMENIAN.Net сообщили, что делегацию Армении возглавляет директор СНБ РА, генерал-полковник Горик Акопян.