3 Հոկտեմբեր 2012 - 14:40 AMT
«Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոթառատոնի տնօրեն Հարություն Խաչատրյանը սեպտեմբերի 30-ին Ժնևում հանդիպում է ունեցել աշխարհահռչակ ֆրանսահայ շանսոնիե, երգահան, կինոդերասան, Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպան Շառլ Ազնավուրի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին մի շարք հարցեր, կապված հոբելյանական փառատոնի կազմակերպման հետ: Ազնավուրն իր համաձայնությունը տվեց ընդգրկվելու փառատոնի հոբելյանական Պատվավոր խորհրդում:
Նույն օրը, Ժնևի ՄԱԿ-ի գրասենյակի շենքում Հարություն Խաչատրյանին և Շվեյցարիայում ՀՀ Փոխդեսպան Սաթենիկ Աբգարյանին հանձնվեց «Գործարար նախաձեռնությունների ուղղություններ» կազմակերպության (B.I.D. Business Initiative Directions) կողմից «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնին շնորհված «Միջազգային աստղ որակի համար» մրցանակը:
Հեղինակավոր մրցանակը սահմանված է համապատասխան Որակի միջազգային կոնվենցիայի (Ժնև) և շնորհվում է արդյունաբերական, ֆինանսական, մշակութային այն կազմակերպություններին, որոնք տվյալ տարում միջազգային ճանաչում են բերել իրենց երկրին:

Директор Международного ереванского кинофестиваля “Золотой абрикос” Арутюн Хачатрян 30 сентября в Женеве встретился с всемирно известным шансонье Шарлем Азнавуром.
В ходе встречи обсуждался ряд вопросов, связанных с юбилеем кинофестиваля. Азнавур дал согласие войти в состав Почетного совета 10-го юбилейного кинофестиваля “Золотой абрикос”.
В тот же день в здании офиса ООН Арутюну Хачатряну и вице-послу Швейцарии Сатеник Абгарян был вручен приз “Международная звезда за качество”, присужденный кинофестивалю “Золотой абрикос” организацией “Направления предпринимательских инициатив” (B.I.D. Business Initiative Directions).