Հոկտեմբերի 5-ին` ժամը 18:00-ին, Արամե պատկերասրահում կբացվի «Նոր սերունդ: Նոր հեռանկարներ» ցուցահանդեսը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ցուցահանդեսի մասնակիցներից մեկը` Արթուր Հովհաննիսյանը, ցուցադրվելու են յոթ գեղանկարիչներ, որոնց թվում ինքը, Վահագն Համալբաշյանը, Աշոտ Յանը, Ռոմեո Մելիքյանը, Ավետիս Խաչատրյանը, Ռաֆայել Մելիքյանը (Մեգալ), Արամազդ Պետրոսյանը և մեկ քանդակագործ` Մարգարիտա Մատուլյանը:
Նրա խոսքով` ցուցահանդեսը կհամախմբի պատկերասրահի հետ համագործակցող երիտասարդ արվեստագետների, ուստիև կոչվում է «Նոր սերունդ: Նոր հեռանկարներ»:

4 Октябрь 2012 - 12:47 AMT
В галерее “Араме” в Ереване 5 октября в 18:00 часов откроется выставка “Новое поколение: Новые перспективы”. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net один из участников выставки – Артур Ованнисян, будут выставлены работы семи живописцев, в числе которых будут выставлены и его работы:
Это художники Ваагн Амалбашян, Ашот Ян, Ромео Меликян, Аветис Хачатрян, Рафаэль Меликян (Мегал), Арамазд Петросян. Также будут выставлены работы сульптора Маргариты Матулян.
По его словам, выставка призвана объединить сотрудничающих с галереей молодых деятелей искусства, поэтому ей дано название “Новое поколение: Новые перспективы”.