5 Հոկտեմբեր 2012 - 11:41 AMT
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր և ՀՀ ԱԳՆ նախկին ղեկավար Վարդան Օսկանյանը դարձել է այն խաղի կանոնների զոհը, որը վարում են իշխող ՀՀԿ-ն և ԲՀԿ-ն ժամանակին ԲՀԿ-ի կոալիցիա մտնելուց ի վեր, ասել է ԱԺ պատգամավոր, «ժառանգության» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը:
Նա հավելել է, որ չի կարծում, թե իշխանությունների գործողություններն ուղղված են ԲՀԿ-ի դեմ, այլ իր անձնական կարծիքով, միայն Վարդան Օսկանյանի դեմ:
Դրա հետ կապված նա կոչ է արել ուշադրություն դարձնել երկու կուսակցությունների համագործակցության վրա Գյումրու քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ և խորհրդարանում մեծամասնական համակարգով լրացուցիչ ընտրություններում հնարավոր համագործակցության:
Իր հերթին, ՀՅԴ անդամ, պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը հերթական անգամ նշել է, որ այդ գործի մեջ տեսնում է քաղաքական ենթատեքստ: «Եթե պարոն Օսկանյանը չմտներ քաղաքականություն, գլխավոր դատախազությունը չէր մտնի Ազգային ժողով»,- ասել է նա:
Հոկտեմբերի 2-ին ԱԺ-ն բավարարեց գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի միջնորդությունը ԲՀԿ խորհրդարանական խմբակցության անդամ, ԱԳ նախկին նախարար Վադան Օսկանյանին «Սիվիլիթաս» հիմնադրամի միջոցների յուրացման քրեական գործի շրջանակներում պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու մասին:

5 Октябрь 2012 - 10:46 AMT
Депутат от “Процветающей Армении” (ППА) и экс-глава МИД Армении Вардан Осканян стал жертвой тех правил игры, которые есть между правящей РПА и ППА с момента вступления ППА в коалицию в свое время. ОБ этом заявил глава парламентской фракции партии «Наследие» Рубен Акопян.
Он добавил, что не считает, что действия властей направлены против ППА, а по его личному мнению, лишь против Вардана Осканяна.
В этой связи он призвал обратить внимание на сотрудничество двух партий во время выборов мэра Гюмри, и возможное сотрудничества на дополнительных выборах по мажоритарной системе в парламент.
В свою очередь депутат от Дашнакцутюн Агван Варданян в очередной раз подчеркнул, что видит в этом деле политический подтекст. “Если бы господин Осканян не пошел бы в политику, генпрокурор не вошел бы ( с ходатайством) в Национальное собрание),-заметил он.