8 Հոկտեմբեր 2012 - 10:58 AMT
ՀՀ կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայությունն այսօր Վարդան Օսկանյանին մեղադրանք է առաջադրել:
Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ մամուլի քարտուղար Արծվին Բաղրայմանը, հավելելով, որ մեղադրանքն առաջադրվել է առանձնապես խոշոր չափերի յուրացում կատարելու և հանցավոր ճանապարհով ստացված՝ առանձնապես խոշոր չափերի նույնքան գումարի եկամուտներն օրինականացնելու համար` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 190-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով:
Այսօր ավելի վաղ Վարդան Օսկանյանը ֆեյսբուք սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացրել էր, որ չի պատրաստվում ԱԱԾ-ում ցուցմունք տալ:

Служба национальной безопасности Армении предъявила члену партии «Процветающая Армения», экс-министру иностранных дел РА Вардану Осканяну обвинение. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь СНБ Арцвин Баграмян. По его словам, Осканяну предъявлено обвинение по пункту 1 части 3 статьи 179 УК РА (Присвоение или растрата в особо крупных размерах; наказываются лишением свободы на срок от четырех до восьми лет с конфискацией имущества или без таковой) и пункту 1 части 3 статьи 190 (Легализация доходов, полученных незаконным путем в особо крупных размерах; наказывается лишением свободы на срок от шести до двенадцати лет с конфискацией имущества или без таковой).
Ранее Вардан Осканян написал на своей странице в Facebook, что не намерен давать показания в СНБ, куда был вызван повесткой.