8 Հոկտեմբեր 2012 - 11:32 AMT
Ռուսական էստրադայի հայտնի կատարողներ Վերա Բրեժնևան, Զառան, «Սերեբրո» խումբն ու Տուրեցկու երգչախումբը հոկտեմբերի 14-ին կմասնակցեն «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությանը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետի մշակույթի հարցերով խորհրդական Արամ Սուքիասյան:
Նրա խոսքով, տոնակատարությանը կմասնակցեն նաև արտերկրից ժամանած ավելի քիչ հայտնի կատարողներ, որոնք ելույթ կունենան ոչ թե տոնակատարության գալա համերգին, այլ ժանրային բաժանում ունեցող բեմերում:
Այս տարի Երևանը դառնում է 2794 տարեկան: Միջոցառումների շարքը կսկսվի ժամը 10.00-ից` քաղաքի փողոցների ջրցան մեքենաների շքերթով: Միջոցառումներն անցկացվելու են 26 հարթակներում:
Միջոցառումների համար տրամադրվել է 90 մլն դրամ: Այս տարի ևս կշնորհվի «Երևանի պատվավոր քաղաքացի» տիտղոսը: Տոնակատարությանը կմասնակցեն Երևանի քույր քաղաքների ներկայացուցիչներ:

Известные исполнители российской эстрады Вера Брежнева, Зара, “Хор Турецкого” и группа “Серебро” 14 октября примут участие в праздничных мероприятиях “Эребуни-Ереван”. Об этом во время встречи с журналистами рассказал советник мэра Еревана по вопросам культуры Арам Сукиасян.
По его словам, в праздничной церемонии примут участие и другие зарубежные исполнители, которые выступят на сценах с разделением жанров.
В этом году Еревану исполняется 2794 года. Ряд мероприятий начнется в 10:00 часов парадом поливальных машин.
На проведение праздничных мероприятий выделено 90 млн драмов. В этом году также будет присуждаться титул “Почетный гражданин Еревана”. В праздновании дня города примут участие и представители городов-побратимов.