«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ նախօրեին երեկոյան նախագահական նստավայրում տեղի է ունեցել Սերժ Սարգսյանի և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հերթական հանդիպումը:
Այս մասին «ՀԺ»-ի թղթակցին հայտնել է լավատեղյակ աղբյուրը: Ուշագրավ է, սակայն, որ հերթական այս հանդիպումը գաղտնի է պահվում երկու կողմից էլ:
Թե ինչ պայմանավորվածության են եկել Ծառուկյանն ու Սարգսյանը, դեռ հայտնի չէ: «Ինչպես տեղեկացրել էինք, ԲՀԿ առաջնորդին մեկ շաբաթ ժամանակ էր տրված Սերժ Սարգսյանին պատասխանելու՝ առաջիկա նախագահական ընտրություններում ԲՀԿ-ն Սարգսյանին սատարելո՞ւ է, թե՞ ոչ: Այդ ժամկետը լրացել էր երկուշաբթի օրը, ու փաստորեն երեքշաբթի Ծառուկյանը գնացել է Սարգսյանի մոտ:
«Հժ»-ին հայտնի է դարձել նաև, որ բոլորովին վերջերս նկարահանող խումբ է ուղարկվել Նիժնի Տագիլ, որտեղի բանտում ժամանակին իր պատիժն է կրել Գագիկ Ծառուկյանը՝ բռնաբարության համար: Նկարահանվել է մի վավերագրական ֆիլմ, որտեղ ներառված են զրույցներ Ծառուկյանի նախկին խցակիցների հետ, գործին վերաբերող փաստաթղթեր և այլն: Նկարահանված ֆիլմը գեղեցիկ փաթեթով ուղարկվել է Ծառուկյանին՝ կողմնորոշվելու համար իրեն տրված մեկ շաբաթվա ընթացքում»,- գրել է թերթը:

Газета “Айкакан жаманак” пишет, что накануне вечером в резиденции президента РА состоялась очередная встреча Сержа Саргсяна и лидера ППА Гагика Царукяна.
Об этом газете сообщили хорошо осведомленные источники. Интересно, однако, что встреча скрывается с обеих сторон.
К какому соглашению пришли Саргсян и Царукян, еще неизвестно. “Как мы информировали, лидеру ППА была дана неделя, чтобы ответить Сержу Саргсяну, будет ли ППА поддерживать действующего президента РА на предстоящих президентских выборах или нет. Этот срок истек в понедельник, и ,фактически, во вторник Царукян явился к Саргсяну.
Газета также узнала, что недавно в Нижний Тагил была отправлена съемочная группа, где в тюрьме в свое время нес наказание за изнасилование Гагик Царукян . Был снят документальный фильм, в который включены беседы с бывшими сокамерниками Царукяна, касающиеся дела документы и так далее. Фильм в красивой упаковке был отправлен Царукяну, чтобы он мог сориентироваться в течение одной недели”,- пишет газета.