«168 ժամի» տեղեկություններով, հոկտեմբերի 20-ին կայանալիք նոտարի քննություններին մասնակցում է նաև ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանի կինը: Վերջինս այժմ ստաժոր է աշխատում Երևանի նոտար Հասմիկ Հարությունյանի մոտ:
Ըստ թերթի աղբյուրների՝ Թովմասյանի կինը ցանկանում է նոտար նշանակվել Բաղրամյանի վրա տեղակայված նոտարական գրասենյակում:
Ըստ գործող կարգի, նոտարական քննություններն անցկացվում են առնվազն 3 տարին մեկ անգամ, սակայն վերջին քննություններն անցկացվել են ընդամենը 1 տարի առաջ՝ 2011–ի նոյեմբերին:
2011-ից քննության թեստերի հեղինակը Վահագն Գրիգորյանն է, ով նախարարի հետ միասին ժամանակին աշխատել է Գերմանական տեխնիկական համագործակցության ընկերության ծրագրում, իսկ 2011-ից նոտար է նշանակվել Էրեբունի վարչական շրջանում: Նոտարի քննությունների վերջին փուլը Թովմասյանի մոտ հարցազրույցն է, ուստի նրա կինն այդ քննությունը չհանձնելու «շանս» չունի:

11 Октябрь 2012 - 08:20 AMT
Газета “168 жам” пишет, на предстоящих 20 октября экзаменах нотариуса примет участие также жена министра юстиции РА Грайра Товмасяна. В настоящее время она работает стажером у нотариуса Еревана Асмик Арутюнян. Как сообщают источники газеты, жена Товмасяна хочет быть назначенной нотариусом в нотариальной конторе на улице Баграмяна. По действующему порядку, нотариальные экзамены проводятся раз в три года, однако последние экзамены прошли всего год назад, в ноябре 2011 года.
Автором тестов экзамена 2011 года является Ваагн Григорян, который вместе с министром работал в свое время в программе компании немецкого технического сотрудничества, а с 2011 года был назначен нотариусом в административном округе Эребуни. Последним этапом нотариальных экзаменов является собеседование с Товмасяном, поэтому у жены министра юстиции РА нет “шансов” не сдать этот экзамен.