Եվրոպայի հայկական միությունների ֆորումի (ԵՀՄՖ) նախագահ Աշոտ Գրիգորյանը Օսկանյանի դեմ հարուցված քրեական գործը բացառիկ քաղաքական ակցիա է համարում:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիմանը ասաց Աշոտ Գրիգորյանը` նշելով, որ մի քանի օրից ֆորումը հանդես կգա ավելի ամբողջական հայտարարությամբ` կապված Օսկանյանի գործի հետ:
Աշոտ Գրիգորյանի համար անհասկանալի է, թե ինչ փողերի լվացման մասին է խոսքը, ըստ նրա, փողերի լվացում լինում է միայն կեղտոտ փողերի հետ` թմրանյութեր, ոչ օրինական զենք և այլն. «Բացի այդ, տարօրինակ է, որ ոչ մեկ չի բողոքում այդ փողերի շուրջ, բացի Հայաստանի իրավապահ մարմիններից»:

12 Октябрь 2012 - 10:40 AMT
Председатель Форума армянских союзов Европы (ФАСЕ) Ашот Григорян считает уголовное дело, возбужденное против бывшего главы МИД РА, депутата НС от ППА Вардана Осканяна, исключительной политической акцией.
Об этом Ашот Григорян сказал 12 октября во время встречи с журналистами, отметив, что через несколько дней форум выступит с более полным заявлением по делу Вардана Осканяна.
Ашоту Григоряну непонятно, об отмывании каких денег идет речь. По его словам, отмывание денег происходит только в случае наличия “грязных денег” – доходов от продажи наркотиков, оружия и др. “Кроме того, странно, что никто не протестует против этого вопроса о деньгах, помимо правоохранительных органов Армении”.