13 Հոկտեմբեր 2012 - 08:25 AMT
ԼՂՀ նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց, որ առաջիկա ամսում կորոշի` առաջադրել իր թեկնածությունը նախագահական ընտրություններին, թե ոչ:
«Այս ամսվա մեջ ես կկայացնեմ վերջնական որոշում»,- նշեց Մելիքյանը:
Ըստ նրա, հայաստանյան հիմնական ընդդիմությունը տրոհվում է, ու սա կրում է շարունակական բնույթ:
«Ընդդիմությունը սպառել է իրեն, ու «Բարգավաճ Հայաստանին» ընդունում է որպես «ավագ եղբոր»: Այս պարագայում, գործող իշխանությունը, որն ամենայն հավանականությամբ կառաջադրի Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը, լավագույն դիրքում է գտնվում»,- ասաց նա:
Մելիքյանը կարծում է, որ գործող իշխանության վերնախավի կողմից կատարած կադրային ջարդը երկրում չի փոխում ոչինչ: Իսկ նախագահական ընտրությունների հետ կապված նա ասաց հետևյալը. «Նախ պետք է լինի արդար ընտրություն, որը ցավոք սրտի մինչ օրս մեր երկրում չի եղել: Բացի այդ էլ, գործող իշխանությունը պետք է ունենա արժանի հակառակորդ»:

13 Октябрь 2012 - 08:50 AMT
Бывший министр иностранных дел НКР Арман Меликян 13 октября во время встречи с журналистами заявил, что в ближайшем месяце решит, выдвинуть свою кандидатуру на предстоящих президентских выборах, или нет.
“В этом месяце я приму окончательное решение”, отметил Меликян.
По его словам, основная оппозиция Армении претерпевает раскол, и этот процесс носит продолжительный характер. “Оппозиция изжила себя, и ППА воспринимается, как “старший брат”. В данном контексте у действующей власти, которая, по всей вероятности, предложит кандидатуру Сержа Саргсяна, наилучшая позиция”, – сказал он.
Меликян считает, что кадровый разгром, совершенный властями, ничего не изменит в стране. А по поводу президентских выборов он сказал: “Прежде всего, необходимо, чтобы прошли справедливые выборы, которых, к сожалению, до сих пор в нашей стране не было. Кроме того, у действующей власти должен быть достойный противник”.